logo itpoint.cz

Ocenění pro úsilí Contactelu o liberalizaci telekomunikačního trhu

Contactelu obdržel od časopisu Connect ocenění "Řešení roku 2002" za přístup k liberalizaci telekomunikačního trhu v České republice. Contactel není zcela spokojen se současnou definicí služby pevná volba operátora, která neumožňuje poskytovat zákazníkovi jediný účet a v současné době jedná s Českým Telecomem o přeprodeji měsíčního paušálu.

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, obdržel od časopisu Connect ocenění "Řešení roku 2002" za přístup k liberalizaci telekomunikačního trhu v České republice.

"Jsme velmi rádi, že našemu cílevědomému a dlouhodobému úsilí o liberalizaci telekomunikačního trhu se od časopisu Connect dostalo tohoto ocenění. Je to potvrzením skutečnosti, že veřejnost si uvědomuje nezbytnost plné liberalizace tohoto trhu pro jeho další zdravý rozvoj," říká Miroslav Řezníček, ředitel pro regulační záležitosti společnosti Contactel. "Ocenění však neznamená, že nyní složíme ruce do klína. Liberalizace totiž ještě zdaleka není zcela dokončena. Některé překážky plné liberalizace zůstávají i nadále otevřeny a nedořešeny."

Contactel není zcela spokojen se současnou definicí služby pevná volba operátora, která neumožňuje poskytovat zákazníkovi jediný účet. Contactel v současné době jedná s Českým Telecomem o přeprodeji měsíčního paušálu.

Na samém začátku jsou jednání o přístupu k datovému toku (bit stream access, ADSL). Přestože tato otázka má nejvyšší prioritu v legislativě EU, připravovaná novela českého telekomunikačního zákona ji nijak neřeší a bude tedy nutno intervenovat přímo v parlamentu.

Další nedořešenou záležitostí je ukončení hovorů v mobilních sítích, pro které platí více než rok staré cenové rozhodnutí ČTÚ založené na neaktuální metodice.

Contactel bude i nadále usilovat o vyřešení výše zmíněných i dalších překážek plné liberalizace trhu. Cílem je dosáhnout situace, kdy veškeré záležitosti telekomunikačního trhu budou spravovány podle běžných pravidel hospodářské soutěže platných ve všech ostatních oborech podnikání.

 www.contactel.cz

Článek ze dne 26. února 2003 - středa