logo itpoint.cz

Odkoupením společnosti iMagicTV posílí Alcatel svou pozici na trhu služeb pro DSL

Společnost Alcatel dosáhla konečné dohody o odkoupení veřejně obchodovatelné společnosti iMagicTV, která vyvíjí špičkové produkty, které umožňují poskytovatelům širokopásmových služeb vytvářet, distribuovat a spravovat služby digitální televize a moderních interaktivních médií. Již před tímto oznámením společnost vlastnila 16 % procent iMagicTV a obě společnosti společně pracovaly na mnoha projektech týkajících se distribuce televizních služeb prostřednictvím DSL.

Společnost Alcatel, vedoucí firma v oblasti širokopásmového přístupu, dosáhla konečné dohody o odkoupení veřejně obchodovatelné společnosti iMagicTV, která vyvíjí špičkové produkty, které umožňují poskytovatelům širokopásmových služeb vytvářet, distribuovat a spravovat služby digitální televize a moderních interaktivních médií. Alcatel již před tímto oznámením vlastnil 16 procent iMagicTV a obě společnosti společně pracovaly na mnoha projektech týkajících se distribuce televizních služeb prostřednictvím DSL.

Z podmínek dohody vyplývá, že Alcatel nabídl doplatek za jednu akcii ImagicTV ve výši 1,2 amerického dolaru. Doplatek je potřebný ke správnému přepočítání ceny akcií typu A ADS a také proto, že budou vydány nové “nejcennější” akcie třídy A (Class A). Transakce představuje v přepočtu hodnotu odpovídající 30 mil. dolarů. Čistá hotovost společnosti ImagicTV byla k 30. listopadu 35 mil. dolarů. Akcionáři, kteří dohromady drží 50 procent akcií iMagicTV s transakcí souhlasili. Správní rada iMagicTV také souhlasila se způsobem převzetí společnosti a doporučí ostatním akcionářům, aby transakci podpořili.

Společnost Alcatel, která je světovou jedničkou v technologii DSL, se zapojuje do aktivit podporujících používání širokopásmových služeb. Nejpodstatnější část růstu využití DSL bude tvořena přidanou hodnotou poskytovanou domácním uživatelům (týká se zejména PC, herních konzolí, televizních přijímačů, digitálních kamer a hudebních zařízení). Na trh se již nyní dostává bohaté spektrum aplikací poskytovaných na vyžádání (on-demand applications) z nichž nejrozšířenějšími jsou audiovizuální zábava, služby související se zabezpečením domácností, on-line hry a vzdálené studium.

Alan Mottram, prezident aktivit společnosti Alcatel souvisejících s pevnými sítěmi, k tomu prohlásil : "Nabízíme našim partnerům spolupráci při rozvoji širokopásmových technologií, což jim pomůže sehrát aktivní roli při prodeji služeb poskytovaných online."

"iMagicTV jako jedna z prvních společností objevila obchodní šance související s videem přenášeným přes IP a vytvořila řešení pro první nabídky tohoto druhu služeb," prohlásil Gerry Pond, předseda představenstva společnosti iMagicTV. "Jsme rádi, že se můžeme připojit k vedoucí firmě na trhu širokopásmových připojení a soustředit se dále na budoucí vývoj kompletních koncových řešení."

iMagicTV poskytuje softwarové produkty a odvozené služby, které dovolují telefonním společnostem a ostatním poskytovatelům služeb šířit přes širokopásmové sítě vícekanálovou digitální televizi a interaktivní mediální služby. Produkty iMagicTV mohou být nasazeny na vysokorychlostní sítě ADSL, VDSL, bezdrátové sítě, ethernetové sítě a na optické sítě až do domu (FTTH). iMagicTV byla založena v roce 1997, centrálu má ve městě Saint John v provincie New Brunswick v Kanadě, evropská centrála sídlí v Cambridgi ve Velké Británii a asijská centrála v Singapuru.

Více informací najdete na internetové stránce www.imagictv.com

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 28. února 2003 - pátek