logo itpoint.cz

OrBit se stal partnerem ThinPrint Corporation

Řešení společnosti ThinPrint umožňují zákazníkům vyřešit problémy vyplývající z proměn moderních komunikačních sítí. Zatímco před časem byly počítače a servery umístěny ve vzájemné geografické blízkosti, dnešní mobilní a internetový svět dovoluje, aby uživatelé získávali informace ze serverů umístěných kdekoliv na světě.

Společnost OrBit podepsala partnerskou dohodu s německou společností ThinPrint. V jejím rámci bude mít OrBit přístup přímo k vývojářům řešení ThinPrint .print a bude moci svým zákazníkům nabídnout řešení založená na technologiích tenkého klienta s garantovanou kvalitou tiskových služeb.

Řešení společnosti ThinPrint umožňují zákazníkům vyřešit problémy vyplývající z proměn moderních komunikačních sítí. Zatímco před časem byly počítače a servery umístěny ve vzájemné geografické blízkosti, dnešní mobilní a internetový svět dovoluje, aby uživatelé získávali informace ze serverů umístěných kdekoliv na světě. ThinPrint .print řeší problémy, jak v takto komplikovaných sítích tisknout a na příslušném zařízení zobrazovat informace, a to bez nutnosti složitě instalovat a nastavovat ovladače tiskáren.

Jednou z typických a prudce se rozvíjejících služeb současnosti je přístup k Internetu zajišťovaný prostřednictvím veřejných přístupových bodů, tzv. hotspotů. U nás je začala nabízet například společnost Český Telecom a další poskytovatelé připojení k Internetu. Jedním z typických problémů uživatele přistupujícího k Internetu v místě hotspotu (například na letišti nebo v hotelu) je i tisk dokumentů. Obvykle se totiž po uživateli vyžaduje, aby byl jeho systém vybaven podporou tiskárny, která se momentálně nachází v jeho blízkosti a jíž hodlá použít pro tisk svých dokumentů.

Z pohledu správce IT v podniku, k jehož datům uživatel přistupuje, je tato situace neřešitelná, protože typů a druhů tiskáren je nepřeberné množství a uživatelská zařízení (notebook, PDA nebo mobilní telefon) nemohou být vybavena všemi potřebnými ovladači.

Kompletní řešení ThinPrint .print obsahuje aplikační, serverové a klientské části i části týkající se síťového připojení a dovoluje řešit všechny problémy spojené s tiskem dokumentů. Navíc rozšiřuje nebo zcela otevírá možnosti přístupu lidí k jinak nedostupným informacím.

OrBit

Článek ze dne 6. října 2003 - pondělí