logo itpoint.cz

OTE si pro Olympijské hry v Aténách vybrala podmořské a pozemní řešení společnosti Alcatel

V rámci projektu má Alcatel navrhnout a nainstalovat podmořský kabelový okruh, rozšířit místní síť společnosti OTE a zvýšit propustnost jejího připojení do mezinárodní sítě. Systém se bude skládat ze dvou 350kilometrových kabelů. Tato část sítě zajistí propojení ostrova Korfu v Řecku s jihoitalským Bari. V pozemní části místní síť využije systém Alcatel 1686 WM a spojí Korfu s neostrovními městy Řecka jako jsou Atény, Kozani, Ioanninu, Larissu, Patras a Soluň.

Největší řecký telekomunikační operátor Hellenic Telecommunications Organization S.A. (OTE) si vybral řešení společnosti Alcatel poskytující podmořské a pozemní přenosy dat založené na multiplexu vlnové délky (DWDM - dense wavelength division multiplexing). Nová infrastruktura významně rozšíří kapacitu a pokrytí sítě společnosti OTE zejména v průběhu Olympijských her v Aténách v roce 2004. Ukončení projektu, který bude zahrnovat podporu síťových služeb a budoucí upgrady, je plánováno na konec tohoto roku.

V rámci projektu má Alcatel navrhnout a nainstalovat podmořský kabelový okruh, rozšířit místní síť společnosti OTE a zvýšit propustnost jejího připojení do mezinárodní sítě. Systém se bude skládat ze dvou 350kilometrových kabelů, podmořská část systému bude realizována s využitím technologie určené pro dlouhé a extrémně dlouhé instalace Alcatel 1640 WM bez opakovačů a s propustností 10 Gb/s. Tato část sítě zajistí propojení ostrova Korfu v Řecku s jihoitalským Bari. V pozemní části místní síť využije systém Alcatel 1686 WM a spojí Korfu s neostrovními městy Řecka jako jsou Atény, Kozani, Ioanninu, Larissu, Patras a Soluň.

"Jsme velice potěšeni, že můžeme prohloubit naše dlouhodobé vztahy s OTE a pro Olympijské hry 2004 podpořit rozšíření sítě tohoto operátora," konstatoval Jean Godeluck, prezident pro podmořské sítě společnosti Alcatel. "Výběrem síťové technologie společnosti Alcatel pro kombinované pozemní a podmořské řešení OTE potvrdila znovu naši příslušnost ke světové špičce v tomto oboru."

Alcatel a OTE spolupracují na mnoha důležitých podmořských projektech po celém světě. Patří mezi ně systémy Sea-Me-We 3, Black Sea Fiber Optic System (BSFOCS) a Aphrodite (společně s řeckým Telekomunikačním úřadem). Síť Sea-Me-We 3 spuštěná v roce 1997 (zpočátku spojovala jihovýchodní Asii, Blízký východ a západní Evropu) byla později prodloužena a dnes spojuje východní Asii, jihovýchodní Asii, Austrálii, jižní Asii, Blízký východ, jižní, západní a severní Evropu. Síť o celkové délce 40 tisíc kilometrů vede sedmi moři a využívá SDH systém s propustností 2,5 Gb/s, DWDM zařízení a síťový řídící systém společnosti Alcatel. V červnu 2002 získala společnosti Alcatel kontrakt na služby v oblasti školení a řízení zaměstnanců v 39 kabelových stanicích konsorcia Sea-Me-We 3. Majitelem Sea-Me-We 3 je skupina 92 telekomunikačních společností jako France Telecom, Deutsche Telecom AG, Telecom Italia, OTE, Etisalat, China Telecom, SingTel, BT, KDD, Telecom Egypt a Saudi Telecom.

Hellenic Telecommunications Organization (OTE S.A.) se svými deseti pobočkami vytvořila vedoucí skupinu společností v Řecku a stala se hlavním sponzorem Olympijských her 2004 v Aténách. OTE je podle současné kapitalizace největší řeckou společností figurující na řecké burze Athens Stock Exchange, je mezi 24 společnostmi tvořícími řecký index Morgan Stanley Capital International (MSCI) a je také kotována na burzách v New Yorku a Londýně. Její finanční efektivita je z pohledu zatížení půjčkami trvale nižší, než u jiných evropských telekomunikačních společností. OTE je také vysoce hodnocena mezinárodními ratingovými agenturami (A2 podle Moody a A podle S&P). Nabízí 64 kvalitních produktů a služeb pro podnikatele i koncové uživatele pro které pokrývá všechny telekomunikační potřeby a vede si dobře i v novém konkurenčním prostředí. Díky podílům získaným v jiných telekomunikačních společnostech v oblasti jihovýchodní Evropy a Blízkého východu, oslovuje OTE mobilními a pevnými telekomunikačními službami celkem 60 milionů lidí. Vizí společnosti OTE je stát se prvním operátorem, kterého si řečtí zákazníci a zákazníci v oblasti jihovýchodu Evropy, kde je firma aktivní, vyberou. OTE spolehlivě zvyšuje výnosy celé skupiny a svůj podíl na konkurenčním trhu a respektuje technologické, podnikatelské, ekonomické a sociální změny ve světě.

Více informací najdete na internetové stránce http://www.ote.gr

Alcatel

Článek ze dne 14. března 2003 - pátek