Pokuta 6,5 milionů korun za porušení zákona

Výše pokuty Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže našemu dominantnímu operátorovi byla stanovena s ohledem na preventivní a výchovnou funkci. Ten porušil zákon tím, že v Rámcových kupních smlouvách s distributory telefonních karet X uváděl údaj o jejich maloobchodní ceně či nominální hodnotě, což na základě provedeného dokazování výslechem svědků a oslovením jednotlivých distributorů mohlo rovněž vést k narušení hospodářské soutěže ...

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Bednář ve svém druhostupňovém rozhodnutí ze dne 10. listopadu 2003 uložil pokutu 6,5 milionů korun společnosti Český Telecom.

Společnost Český Telecom porušila zákon o ochraně hospodářské soutěže tím, že ve třech Rámcových kupních smlouvách a podmínkách prodeje a distribuce předplacených karet uzavřených s odštěpnými závody České pošty a ve Smlouvě o dodání privátních předplacených telefonních karet uzavřené se společností STUDENT AGENCY uložila kupujícím a odběrateli povinnost prodávat a distribuovat předplacené karty X za stanovenou nominální cenu.

"Jedná se o dohody o přímém určení cen, které vedly k narušení hospodářské soutěže na trhu předplacených karet X. Dále Český Telecom porušil zákon tím, že v Rámcových kupních smlouvách s distributory telefonních karet uváděl údaj o jejich maloobchodní ceně či nominální hodnotě, což na základě provedeného dokazování výslechem svědků a oslovením jednotlivých distributorů mohlo rovněž vést k narušení hospodářské soutěže tentokrát na trhu telefonních karet pro využití ve veřejných telefonních automatech," uvedl předseda ÚOHS Josef Bednář.

Jednáním Českého Telecomu došlo k narušení hospodářské soutěže na jmenovaných trzích. "A to nejen omezením svobodné volby distributorů stanovit si pro prodej telefonních karet koncovým zákazníkům cenu podle vlastního uvážení, ale rovněž omezením konkurenčního prostředí ve prospěch Českého Telecomu. Tato společnost totiž nemusela čelit žádné cenové konkurenci, která by existovala, kdyby jiní prodejci prodávali telefonní karty za nižší ceny," dodal předseda antimonopolního úřadu Josef Bednář.

Výše pokuty byla stanovena s ohledem na preventivní a výchovnou funkci.

ÚOHS

Článek ze dne 5. prosince 2003 - pátek

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...