logo itpoint.cz

Portál QUICK.CZ má nový vyhledávač Jyxo

Český Telecom zahájil v loňském roce projekt redefinice internetového portálu QUICK.CZ. První novinkou na QUICK.CZ v tomto roce je zavedení vyspělé vyhledávací technologie Jyxo, která umožňuje rychlé a přesné nalezení aktuálních informací v celém českém internetu. Díky ní QUICK.CZ obslouží i stovky tisíc dotazů denně. Databáze nového vyhledávacího systému umožňuje spravovat až 60 miliónů dokumentů.

Společnost Český Telecom zahájila v loňském roce projekt redefinice internetového portálu QUICK.CZ. První novinkou na QUICK.CZ v tomto roce je zavedení vyspělé vyhledávací technologie Jyxo, která umožňuje rychlé a přesné nalezení aktuálních informací v celém českém internetu. Díky ní QUICK.CZ obslouží i stovky tisíc dotazů denně. Databáze nového vyhledávacího systému umožňuje spravovat až 60 miliónů dokumentů.

Jedinečnou vlastností nového vyhledávače je každodenní aktualizace dat. Uživatel portálu QUICK.CZ tak získává vždy čerstvé informace a je chráněn před výpisem neaktuálních, zaniklých nebo přesunutých údajů.

Kromě klasických funkcí nabízí Jyxo i řadu unikátních vlastností, např. automatickou detekci běžných překlepů a chyb. Vyhledávač používá slovník Ispell, který obsahuje 4,5 miliónů tvarů slov. Jako jediný český vyhledávač používá i druhotnou techniku, s jejíž pomocí je možné skloňovat podstatná jména, která ve slovníku nejsou.

Vedle nového vyhledávače Jyxo, který je specializován na vyhledávání informací na českém internetu, mohou uživatelé QUICK.CZ zadávat dotazy v Katalogu QUICK nebo pomocí nejpopulárnějšího vyhledávače Google při hledání ve světovém internetu.

Portál QUICK.CZ chystá pro návštěvníky další novinky a celý projekt vyvrcholí spuštěním nového uživatelského rozhraní a služeb v měsíci únoru.

Vyhledávač Jyxo je produktem společnosti Jyxo s.r.o., která vyvíjí a dodává technologie pro vyhledávání v rozsáhlých databázích, řešení pro analýzu dat a práci s přirozeným jazykem. Hlavním produktem je Jyxo Nation: internetové vyhledávání v národních doménách - nyní české a slovenské.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 13. ledna 2003 - pondělí