logo itpoint.cz

Posílání SMS z telefonní budky bude dražší

Od příštího pondělí zvýší Český Telecom cenu za odeslanou SMS z telefonní budky. Zákazníkovi odečte automat z karty za jednu textovou zprávu více o devadesát haléřů, tedy 2,70 Kč. Z automatu na mince bude stát SMS tři koruny. Telecom nabídl odesílání textových zpráv z automatů loni v červnu, a sliboval si od tohoto kroku oživení zájmu o telefonní budky.

Od příštího pondělí zvýší Český Telecom cenu za odeslanou SMS z telefonní budky. Zákazníkovi odečte automat z karty za jednu textovou zprávu více o devadesát haléřů, tedy 2,70 Kč. Z automatu na mince bude stát SMS tři koruny. Hospodářským novinám to sdělil mluvčí Telecomu Vladan Crha.

Textovka do zahraničí vyjde klienta na 10,80 z kartového, respektive 12 Kč z mincového telefonního automatu. Od 7. dubna začne Český Telecom také doručovat textové zprávy na jakoukoliv pevnou telefonní linku v České republice, informuje deník. Příjemci zprávu po doručení přetlumočí do sluchátka automat.

Telecom nabídl odesílání textových zpráv z automatů loni v červnu, a sliboval si od tohoto kroku oživení zájmu o telefonní budky. Službu však mnoho klientů nevyužívá. "Nyní je z telefonních automatů odesíláno necelých sedm tisíc textových zpráv a e-mailů denně," sdělil Vladan Crha Hospodářským novinám. Počty SMS odeslaných za jeden den u mobilních operátorů se přitom pohybují v milionech, připomíná list.

ČTK

Článek ze dne 1. dubna 2003 - úterý