logo itpoint.cz

Pracovní skupina EBL zveřejnila doporučení k měření spotřeby displejů

Doporučení Display Subsystem Power Measurement Recommendations se zaměřují na měření spotřeby elektroniky, podsvícení a světelného vyzařování displeje, ale také na odpovídající podání barev, přizpůsobení okolnímu osvětlení a další doporučenou výbavu ...

Pracovní skupina usilující o prodloužení provozu mobilních počítačů na baterie (Mobile PC Extended Battery Life Working Group) zveřejnila doporučení umožňující jednotné a konzistentní určování spotřeby zobrazovacích subsystémů v rámci celého PC LCD odvětví. Doporučení Display Subsystem Power Measurement Recommendations se zaměřují na měření spotřeby elektroniky, podsvícení a světelného vyzařování displeje, ale také na odpovídající podání barev, přizpůsobení okolnímu osvětlení a další doporučenou výbavu.

Displeje se na celkové spotřebě energie přenosných počítačů podílí velkou měrou. Celé IT odvětví nyní usiluje o snížení spotřeby notebooků a zobrazovací subsystém by s tímto trendem měly držet krok.

"Naše skupina zpracovává doporučení, která zohledňují zájmy obou stran - výrobců displejů i uživatelů mobilních počítačů," řekl Simon Shih ze společnosti Quanta Computer, předseda dílčí skupiny EBL pro uvedené doporučení. "Vytvořili jsme dokument, který podpoří přijetí jednotného způsobu měření a informování o spotřebě. Je to mnohem jednodušší systém než jakýkoliv z dosud používaných a věříme, že se jím budou výrobci subsystémů řídit."

Dokument obsahující doporučení Display Subsystem Power Measurement Recommendations je k dispozici na webových stránkách pracovní skupiny EBL. Rovněž zde bude seznam zobrazovacích panelů pro přenosné počítače, které podle doporučeného způsobu měření dosahují spotřeby tři a méně Wattů.

Seskupení Mobile PC Extended Battery Life Working Group (EBL WG) je celosvětová, otevřená skupina firem spolupracujících na prodloužení provozu přenosných počítačů na baterie. Současnými členy jsou společnosti: Acer, ASUSTeK Computer, Compal Electronics, Dell, First International Computer, Fujitsu, Hewlett Packard, Intel, Inventec, Legend , LG Electronics, Matsushita Electric Industrial (Panasonic), Microsoft, NEC, Quanta Computer, Samsung Electronics, Toshiba a Wistron.

EBL

Článek ze dne 26. září 2003 - pátek