Právní specialisté táhnou do boje proti zneužívání dětí na internetu

Ve snaze o podporu snahy mezinárodního společenství o řešení stále se zvětšujícího problému bezpečnosti dětí na internetu Mezinárodní organizace pro ztracené a zneužívané děti ICMEC, Interpol a společnost Microsoft Corporation spustily školicí program, jehož cílem je vyškolit právní experty v boji proti zneužívání dětí na internetu.

Ve snaze o podporu snahy mezinárodního společenství o řešení stále se zvětšujícího problému bezpečnosti dětí na internetu Mezinárodní organizace pro ztracené a zneužívané děti ICMEC, Interpol a společnost Microsoft Corporation spustily školicí program, jehož cílem je vyškolit právní experty v boji proti zneužívání dětí na internetu.

ICMEC hodlá každoročně pořádat po celém světě osm až deset podobných konferencí. První konference byla dnes zahájena ve francouzském Lyonu a potrvá až do 4. prosince 2003.

Konference ICMEC se uskuteční v sídle mezinárodní policejní organizace Interpol, která má 181 členských států. Cílem konference s názvem "Zneužívání dětí na internetu" je vyškolení právních expertů v boji proti zneužívání dětí na internetu, shromáždění důkazů o těchto případech a získání podpory a pomoci od soukromé sféry pro boj s tímto druhem kriminality.

Konference se zúčastní zástupci ze 36 zemí celého světa : Austrálie, Rakouska, Barbadosu, Belgie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Burundi, Kamerunu, Číny, Pobřeží Slonoviny, Chorvatska, Dánska, Finska, Německa, Hong-Kongu, Koreje, Iránu, Irska, Izraele, Itálie, Keni, Lotyšska, Libanonu, Makedonie, Monaka, Namibie, Holandska, Senegalu, Slovenska, Španělska, Švýcarska, Tanzanie, Ukrajiny, Velké Británie a Spojených států amerických.

Partnerský program zaměřený na vymahatelnost práva Školení organizace ICMEC začínají dnes a jsou důležitou součástí závěrů Globálního fóra o dětské pornografii, které se uskutečnilo v Evropském parlamentu 16. října 2002.

Součástí fóra bylo i vypracování mezinárodního akčního plánu skládajícího se z 10 bodů. Školící program organizace ICMEC má za cíl poskytnout vyšetřovatelům a dalším specialistům v boji proti tomuto druhu kriminality dostatečný právní rámec a vyšetřovací nástroje a naučit je s těmito nástroji pracovat.

Účastníci školení se naučí nové vyšetřovací postupy, důkazní postupy a metody psychologického přístupu k obětem těchto zločinů. Účast společnosti Microsoft na tomto projektu je jedním z mnoha podobných projektů, které firma podporuje. Společnost Microsoft nedávno poskytla finanční podporu konferenci s názvem "Internet 2004 : Bezpečný nebo pouze bezpečnější", kterou pořádala organizace INHOPE. Organizace INHOPE sdružuje poskytovatele internetových služeb v Evropě a je financována Evropskou Unií v rámci programu pro bezpečný internet. Organizace INHOPE úzce spolupracuje s organizací ICME na rozšiřování povědomí o bezpečnosti internetu a boji proti internetové kriminalitě.

IMEC & Interpol & Microsoft

Článek ze dne 3. prosince 2003 - středa

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...