logo itpoint.cz

Pro klienty T-Mobilu zůstane určitý počet SMS z internetu zdarma

RadioMobil částečně změnil svůj záměr zpoplatnit posílání SMS z internetu. Firma nabídne od února všem svým klientům, že po registraci na internetových stránkách budou moci určité množství zpráv posílat i nadále zdarma. Vedení společnosti to oznámilo ministru pro informatiku Vladimíru Mlynářovi. "Oceňuji, že nějaká firma je schopná zareagovat na kritiku zákazníků. Je to pozitivní krok," řekl ministr.

Mobilní operátor RadioMobil, který provozuje síť T-Mobile, částečně změnil svůj záměr zpoplatnit posílání SMS z internetu. Firma nabídne od února všem svým klientům, že po registraci na internetových stránkách budou moci určité množství zpráv posílat i nadále zdarma. Vedení společnosti to oznámilo ministrovi pro informatiku Vladimíru Mlynářovi. "Oceňuji, že nějaká firma je schopná zareagovat na kritiku zákazníků. Je to pozitivní krok," řekl ministr.

Firma na přelomu roku oznámila, že od února zpoplatní posílání SMS z internetu, dále volání do hlasové schránky a většině klientů zdraží posílání SMS zpráv. Naopak zlevnit má volání z předplacených karet Twist do pevné sítě o 2,90 koruny a volání v rámci sítě pro uživatele tarifu Twist Extra. Proti ohlášeným změnám se zvedla vlna odporu klientů, kteří začali podepisovat petice i chystat bojkot služeb firmy na 28. ledna.

"Naším prvním krokem bylo uzavření SMS brány pro subjekty, které ji zneužívaly ke komerčním účelům a měsíčně rozesílaly miliony SMS, aniž by se podílely na krytí provozních nákladů," uvedl generální ředitel Roland Mahler.

Podle mluvčího RadioMobilu Jiřího Hájka získají uživatelé schránky MobileBox zdarma měsíčně 100 SMS v rámci sítě T-Mobile. Při využívání služby MobileBox Easy nebo MobilePager pak dostanou 20 volných SMS. "Počet 20 zpráv přitom představuje pro většinu twistových zákazníků měsíční průměr," dodal. Zprávy poslané nad rámec volných SMS nebo do jiných sítí bude firma zpoplatňovat dle tarifu klienta. Stejně bude RadioMobil účtovat i přeposílání mailů z MobileBoxu na mobilní telefon. Upozornění o doručení mailu bude i nadále zdarma.

Z internetu pošlou uživatelé každý měsíc několik milionů textových zpráv. Konkurenční firmy Eurotel ani Český Mobil zatím podobnou změnu u posílání SMS z internetu neoznámily.

RadioMobil měl na konci září v síti T-Mobile přes 3,28 milionu klientů.

ČTK

Článek ze dne 21. ledna 2003 - úterý