logo itpoint.cz

První veřejný hovor zprostředkovaný operátorem za použití technologie WCDMA třetí generace v Maďarsku

Maďarský operátor Pannon GSM a společnost Nokia předvedli v Maďarsku první veřejný hovor zprostředkovaný operátorem za použití technologie WCDMA třetí generace. Při demonstraci byla k vidění řada služeb včetně přenosu a přehrávání zvuku a obrazu, prohlížení internetu, stahování obsahu i přijímání a odesílání MMS zpráv. Rychlost přenosu dat je u těchto služeb až 380 kilobitů za sekundu.

Maďarský operátor Pannon GSM a společnost Nokia předvedli v Maďarsku první veřejný hovor zprostředkovaný operátorem za použití technologie WCDMA třetí generace. Tento hovor provedl technický ředitel společnosti Pannon Jozsef Huszlicska za použití komerčně dostupného telefonu Nokia 6550.

Při demonstraci byla k vidění řada služeb včetně přenosu a přehrávání zvuku a obrazu, prohlížení internetu, stahování obsahu i přijímání a odesílání MMS zpráv. Rychlost přenosu dat je u těchto služeb až 380 kilobitů za sekundu.

"Tento mezník podtrhuje inovativnost společnosti Pannon GSM i její schopnost zavádět nové technologie. Stále dbáme na potřeby svých zákazníků, jimž bez ohledu na příslušnou technologii nabízíme moderní a zábavné služby," uvedl generální ředitel společnosti Pannon GSM Klaus Rasmussen. "Budeme sledovat požadavky našich zákazníků a až k tomu nastane příhodná doba, budeme na jejich základě a též na základě obchodního prostředí přijímat odpovídající technická opatření. Toto je nejnovější z mnoha mezníků, jež jsme v průběhu naší desetileté plodné spolupráce se společností Nokia zaznamenali."

Kromě toho se tyto dvě společnosti dohodly na tom, že Nokia dodá společnosti Pannon GSM plnou testovací sadu vybavenou technologií WCDMA třetí generace, a to včetně radiové sítě a mobilních telefonních ústředen třetí generace. To společnosti Pannon GSM umožní prozkoumat a posoudit funkce technologie třetí generace v oblasti technické i v oblasti služeb.

"Jsme hrdí na to, že se můžeme se společností Pannon GSM podílet na tomto nejnovějším úspěchu i na poskytování zákaznických služeb na nejvyšší úrovni," uvedl Senior Account Manager společnosti Nokia Networks László Tolnay. "To také ukazuje, že společnost Nokia je již dobře připravená a schopná podporovat operátory nabízející mobilní služby třetí generace jak prostřednictvím technologie EDGE, tak i WCDMA třetí generace."

Nokia je již od roku 1993 hlavním dodavatelem síťové infrastruktury GSM pro společnost Pannon.

Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací. Díky svým zkušenostem, inovativním schopnostem, orientaci na uživatele a bezpečným řešením se stala předním dodavatelem mobilních telefonů a předním dodavatelem mobilních sítí a pevných širokopásmových sítí a sítí IP. Nokia doplňuje Internet o prvek mobility a tím vytváří nové příležitosti pro společnosti a dále obohacuje každodenní život lidí. Nokia je společností se širokým spektrem vlastníků a její akcie jsou kótovány na šesti významných burzách cenných papírů.

Pannon GSM Rt. je maďarský mobilní operátor se sídlem v Budapešti. Společnost nabízí vysoce kvalitní hlasové a datové služby GSM na frekvencích 900 a 1800 MHz. Její síť pokrývá 99 % území Maďarska. Společnost má více než 253 roamingových partnerů ve 103 zemích na pěti kontinentech. Příjmy společnosti za rok 2002 převyšovaly 158,5 mld. HUF. K 31. březnu 2003 měla společnost 2 712 000 uživatelů a počet jejích zaměstnanců překročil 1 500. Na maďarském trhu, kde působí celkem tři operátoři, má Pannon GSM 38,4% podíl.

Nokia

Článek ze dne 21. října 2003 - úterý