logo itpoint.cz

RadioMobil prodloužil tarifním zákazníkům reálnou lhůtu splatnosti vyúčtování na 24 dny

Alespoň občas přijde i od T-Mobile nějaká ta dobrá zpráva. Tarifní zákazníci nyní mají více času na úhradu vyúčtování. Formálně se nic nemění na termínu splatnosti 18 dnů ode dne vystavení vyúčtování - novinka spočívá v tom, že nyní operátor fakturu vystaví teprve šestý den po skončení období a právě o tento čas se lhůta pro zaplacení fakticky prodlouží.

Alespoň občas přijde i od T-Mobile nějaká ta dobrá zpráva. Tarifní zákazníci nyní mají více času na úhradu vyúčtování.

Formálně se nic nemění na termínu splatnosti 18 dnů ode dne vystavení vyúčtování. Mění se však datum vystavení. RadioMobil dosud vyúčtování vystavoval zpravidla na druhý (ale někdy také na čtvrtý) den po ukončení zúčtovacího období. Dlužno dodat, že v poslední době vyúčtování zasílá velmi pomalu, oproti dřívějšku to trvá nejméně týden po skončení zúčtovacího období. Novinka spočívá v tom, že nyní operátor fakturu vystaví teprve šestý den po skončení období a právě o tento čas se lhůta pro zaplacení fakticky prodlouží.

Uvedu pro ujasnění vlastní příklad. Mám zúčtovací období od 13. do 12. následujícího měsíce. Srovnám má dvě poslední vyúčtování :

Pro někoho maličkost, pro mne v praxi bezvýznamná věc, jelikož platím inkasem. Také to lze brát tak, že RadioMobil vyvodil důsledky ze zpoždění, jaká nabírají rozesílání vyúčtování. To ale nic nemění na skutečnosti, že v principu tímhle RadioMobil vyšel svým klientům vstříc. Kéž by se totéž dalo říct i o dalších "drobnostech".

webpark
Roman Joura

Článek ze dne 24. března 2003 - pondělí