logo itpoint.cz

Reinhard Mjaatvedt - generální ředitel Telenor Networks odpovídá

V České republice a na Slovensku se v tuto chvíli otevírá trh se službami založenými na technologii xDSL, což je pro Telenor skvělá příležitost k posílení své pozice v regionu. Brzy vstoupí v platnost také rozhodnutí regulátora ohledně LLU, což umožní Telenoru ještě více rozvíjet služby zaměřené jednak na velkoobchodní prodej a jednak na přímý prodej zákazníkům.

Můžete shrnout, jaké změny byly provedeny ve struktuře společnosti Telenor ?

S cílem posílit svou pozici ve střední Evropě a zvýšit ekonomickou efektivitu byly sloučeny aktivity společností NEXTRA a Telenor Networks do jedné organizační jednotky. Obě společnosti však i nadále působí jako dva samostatné oddělené subjekty pod svými zavedenými značkami, takže zákazníků se tato organizační změna nijak nedotkne.

Jaká je budoucnost společnosti NEXTRA na trhu v České republice ? Uvažuje Telenor o jejím prodeji ?

Přesně naopak ! Telenor, významná mezinárodní telekomunikační společnost, vyhledává příležitosti pro další efektivní růst a střední Evropa je v současné době pro záměry Telenoru jedinečná příležitost. V České republice a na Slovensku se v tuto chvíli otevírá trh se službami založenými na technologii xDSL, což je pro Telenor skvělá příležitost k posílení své pozice v regionu. Brzy vstoupí v platnost také rozhodnutí regulátora ohledně LLU, což umožní Telenoru ještě více rozvíjet služby zaměřené jednak na velkoobchodní prodej a jednak na přímý prodej zákazníkům.

Kdo je pověřen vedením nové organizační jednotky Telenor Central Europe ?

Generálním ředitelem Telenor Networks - Central Europe jsem byl zvolen já. Původní generální ředitelé společnosti Telenor Networks v České republice a na Slovensku, Odd-Egill Aasen a Kim-Erik Schliekelmann, byli jmenováni ředitelem pro Business Development a Chief Operation Officer. Mám také podporu týmu kvalifikovaných odborníků, kteří byli vybráni ze senior managementu společností NEXTRA a Telenor Networks. Manažerkou externí a interní komunikace byla jmenována Petra Zdeňková, které můžete na její e-mailovou adresu petra.zdenkova@nextra.com zasílat veškeré dotazy.

Telenor

Článek ze dne 12. srpna 2003 - úterý