logo itpoint.cz

Rok 2002 byl pro 2N Telekomunikace mimořádně úspěšný

Podle předběžných výsledků zakončila pražská firma 2N TELEKOMUNIKACE, a. s., minulý rok s celkovým obratem 318 mil. Kč. Ve srovnání s předchozím rokem 2001, kdy obrat 2N dosáhl 227 mil. Kč, představuje toto číslo nárůst o 40 %.

Podle předběžných výsledků zakončila pražská firma 2N TELEKOMUNIKACE, a. s., minulý rok s celkovým obratem 318 mil. Kč. Ve srovnání s předchozím rokem 2001, kdy obrat 2N dosáhl 227 mil. Kč, představuje toto číslo nárůst o 40%.

Rok 2002 byl pro 2N úspěšným nejen z pohledu celkového obratu. Na začátku roku firma uskutečnila transformaci na akciovou společnost, která byla doprovázena razantní změnou vnitřní organizace. V dubnu na Jarní partnerské konferenci společnost 2N představila nový koncept komunikačního řešení ATEUS-OMEGA Business pro malé a střední firmy, který výrazně zvýšil běžný standard služeb telefonních ústředen. Součástí malé ústředny se poprvé staly služby CRM, kontaktního centra a Unified Messagingu, a to v minimálních cenách.

V závěru léta 2N úspěšně čelila záplavám v Modřanech, kde sídlí, a ve velmi krátkém čase obnovila výrobu i provoz zákaznického centra.

Úspěšná byla také prezentace produktů firmy na jarním veletrhu CeBIT v Hannoveru, která přispěla ke zvýšení podílu exportu na celkové produkci na více než 45%. Řada produktů 2N, zejména GSM bran, si navzdory celoevropské ekonomické recesi, která zasáhla i odvětví telekomunikací, získala řadu stálých odběratelů v zemích Evropské unie.

Pro letošní rok připravuje 2N další řadu nových produktů, které představí na hannoverském CeBITu. Novinky čekají také na tuzemské zákazníky, zejména v rámci rozšiřování služeb a aplikací řešení ATEUS-OMEGA Business pro malé a střední firmy.

 www.2n.cz

Článek ze dne 20. ledna 2003 - pondělí