logo itpoint.cz

Rozšíření brněnského hostingového centra IOL

V průběhu května reagoval Český Telecom na rostoucí poptávku svých zákazníků a rozšířil  kapacity brněnského hostingového centra o devět rackových skříní. Zákazníci, kteří se rozhodnou do konce srpna tohoto roku využít služeb hostingového centra IOL v Brně, mohou jako bonus využít bezplatně reklamní prostor pro propagaci svých webovských prezentací prostřednictvím portálu QUICK v ceně 50 tisíc Kč.

V průběhu května reagoval Český Telecom na rostoucí poptávku svých zákazníků a rozšířil  kapacity brněnského hostingového centra o devět rackových skříní.

Hostingové centrum IOL (Internet OnLine) v Brně bylo postaveno a rozšířeno s ohledem na maximální spolehlivost a bezpečnost provozovaných technologií. Pro umístění serverů zde mají zákazníci k dispozici oddělený zamykatelný a klimatizovaný prostor standardní rackové skříně (tzn. šířka 19" a výška od 5 do 42U) připojené do páteřní sítě IOL rychlostí 2x100Mbps a dále do sítě Internet.

Samotné servery jsou napájeny z nepřetržitého zdroje elektrické energie (UPS), který je zajištěn motorgenerátorem. Místnost je klimatizována tak, aby zde byla zajištěna stálá teplota a vlhkost. Fyzický přístup k umístěnému serveru je možný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, bez nutnosti předem nahlášeného přístupu nebo dalších poplatků. Součástí služby je nepřetržitá dodávka elektrické energie, zajištěná dvěma nezávislými napájecími okruhy.

Zákazníci, kteří se rozhodnou do konce srpna tohoto roku využít služeb hostingového centra IOL v Brně, mohou jako bonus využít bezplatně reklamní prostor pro propagaci svých webovských prezentací prostřednictvím portálu QUICK v ceně 50 tisíc Kč.

Český Telecom

Článek ze dne 25. června 2003 - středa