S CarrierCom je zachování stejného čísla mobilního telefonu při přechodu k jinému operátorovi maličkostí

Přenosnost čísla mobilního telefonu (MNP - Mobile Number Portability), tedy situace, kdy si zákazník při přechodu k jinému operátorovi nemusí měnit své původní číslo mobilního telefonu, je novou výzvou mobilním operátorům. Aby mobilní operátoři mohli tuto službu nabízet, musí se na ni řádně připravit ...

Přenosnost čísla mobilního telefonu (MNP - Mobile Number Portability), tedy situace, kdy si zákazník při přechodu k jinému operátorovi nemusí měnit své původní číslo mobilního telefonu, je novou výzvou mobilním operátorům. Aby mobilní operátoři mohli tuto službu nabízet, musí se na ni řádně připravit.

Společnost Kapsch CarrierCom AG jako přední průkopník na poli nových technologií s mnohaletými zkušenostmi z telekomunikační oblasti je ideálním partnerem pro zajištění této služby. Nové řešení pro MNP od firmy Kapsch CarrierCom poskytuje mobilním operátorům přesně to, co potřebují pro zajištění přenosnosti mobilního telefonního čísla.

V souladu s doporučením EU stále více evropských zemí přijímá zákonná opatření, která by umožnila zákazníkům zachování svého mobilního čísla, včetně předvolby při přechodu k jinému mobilnímu operátorovi. Bez ohledu na schopnost jednotlivých operátorů úspěšně si udržet získaný tržní podíl nebo získávat další nové zákazníky budou operátoři nuceni připravit se na tuto situaci, která zákazníkům nabídne větší volnost. V budoucnosti navíc bude stačit, aby zákazník navštívil provozovnu svého nového mobilního operátora a podal objednávku změny služeb, a nový operátor již zajistí veškeré další potřebné formality, včetně výměny informací a údajů o zákazníkovi nebo zaslání nové SIM karty.

Řešení od firmy Kapsch CarrierCom umožní uživatelům reagovat rychleji než konkurence na měnící se požadavky trhu. Společnost Kapsch CarrierCom vyvinula moderní MNP řešení, které umožní uživatelům z řad mobilních operátorů změnit své obchodní podmínky rychleji než konkurence. Toto řešení jim umožní splnit nové požadavky telekomunikačních regulačních orgánů v souladu s navrženým časovým rámcem a s velmi nízkými náklady.

Pomocí nástrojů pro správu řídících procesů, které jsou implementovány v MNP řešení od firmy Kapsch CarrierCom, lze jednoduše změnit jednotlivé funkční parametry bez nutnosti velkých programátorských zásahů do systému. Řešení MNP od firmy Kapsch CarrierCom je zárukou spolehlivého přenosu dat mezi zákazníky, prodejci a mezi novými a bývalými mobilními operátory daného zákazníka.

Podle potřeby lze přenášené mobilní číslo registrovat buď v centrální databázi přesměrovaných čísel (MRD - Master Routing Database), nebo přímo v databázích spravovaných jednotlivými mobilními operátory. Mezi informace zahrnuté do těchto databází budou rovněž patřit údaje o novém poskytovateli služeb. Díky tomu bude zajištěno, že nové hovory daného zákazníka se budou od data změny operátora účtovat již podle Všeobecných obchodních podmínek nového mobilního operátora.

Řešení MNP od firmy Kapsch CarrierCom je rychlé, spolehlivé a snadno se implementuje. Společnost Kapsch CarrierCom má mnohaleté zkušenosti z telekomunikační oblasti. Díky tomu se její řešení snadno integrují do stávajících IT systémů jednotlivých poskytovatelů mobilních služeb (systémy CRM, fakturační a účetní systémy, apod.).

Bohatá škála přednastavených možností a funkcí v systému MNP od firmy Kapsch CarrierCom pokrývá potřeby jednotlivých mobilních operátorů v oblasti přenosnosti čísel mobilních telefonů.

Společnost Kapsch CarrierCom je známá díky prověřeným a kvalitním, uživatelsky přívětivým nástrojům, které zajišťují bezpečný a bezchybný provoz IT systémů. Proto je v systému MNP od firmy Kapsch použita technologie NetXtender, která zajišťuje jeho plně automatický a bezchybný provoz.

Společnost Kapsch CarrierCom AG je členem skupiny Kapsch Group. Firma je průkopníkem na poli moderních komunikačních řešení pro mobilní, pozemní a datové sítě. Firma se rovněž zabývá optickými přenosovými systémy, radiovými systémy, systémy pro přenos jazyků přes datové sítě, komunikačními systémy pro GSM/GPRS/UMTS sítě a datovými technologiemi pro ATM, Frame Relay či IP. Firma Kapsch CarrierCom nabízí kompletní balíček komunikačních služeb včetně poradenství, návrhu, realizace, údržby a správy datových a telekomunikačních sítí.

Kapsch

Článek ze dne 29. října 2003 - středa

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...