logo itpoint.cz

S UMTS na dostihy

Společnost Scaraboo představila platformu UMTS pro mobilní dostihové sázky - systém měl premiéru 11. července 2003 na dostihovém závodišti v Brémách. Díky nové platformě UMTS pro mobilní dostihové sázky mohli uživatelé podávat sázky prostřednictvím mobilních zařízení, jako jsou kapesní počítače nebo mobilní telefony ...

Společnost Scaraboo představila platformu UMTS pro mobilní dostihové sázky - systém měl premiéru 11. července 2003 na dostihovém závodišti v Brémách. Díky nové platformě UMTS pro mobilní dostihové sázky mohli uživatelé podávat sázky prostřednictvím mobilních zařízení, jako jsou kapesní počítače nebo mobilní telefony.

Platformu UMTS pro dostihy vytvořila portfoliová společnost Siemens Mobile Acceleration – Scaraboo – ve spolupráci s Bremer Rennbahn GmbH. Součástí technologie je digitální podávání sázek a živý přenos výsledků a obrázků na mobilní zařízení. Systém je zajímavý nejen pro uživatele, ale i pro síťové operátory a sázkové kanceláře. Modulární hrací platforma umožňuje rychlé a cenově výhodné rozšíření technologie UMTS. Zákazníci firmy Scaraboo mohou navíc její aplikace prodávat pod vlastním názvem.

Scaraboo je jedním z předních poskytovatelů softwarových řešení pro mobilní sázení a hry v Německu. Díky službě multimediálních zpráv (Multimedia Messaging Service) a přenosu dat přes UMTS nabízí dostihová platforma fanouškům nové informace a možnosti interakce. Z nové platformy mají prospěch sázkové kanceláře i síťoví operátoři: jen potenciální výnosy z nejrůznějších služeb dostihové platformy UMTS se odhadují na zhruba 6 mil. eur ročně. Většinu výnosů tvoří výnosy ze sázek a paušálních služeb.

Platforma scaraboo obsahuje celou řadu atraktivních funkcí, např. kompletní systém sportovních sázek s integrovanými dodatečnými službami, jako je např. proud obrázků (image streaming). Systém je založený na otevřených standardech jako SMS, WAP, GPRS, i-Mode, Wi-Fi, Bluetooth – a samozřejmě UMTS. Platforma také integruje účtovací systém, mobilní infrastrukturu a operační systémy. Za zmínku stojí zejména to, že systém nabízí kompletní personalizaci a lokalizaci sázejících prostřednictvím lokalizačních služeb (LBS) a GPS. Tato funkce otevírá nové možnosti, protože sázení vlastně spadá pod kontrolu státu, a tak pouze ti, kteří se fyzicky nacházejí na území daného státu, tam také mohou sázet.

Generální ředitel Scaraboo Jürgen Lukas k tomu uvedl : "Dostihová platforma UMTS je pro nás průlomová. Nejenže zvýší obecný zájem o dostihy, ale rozvoj mobilních aplikací dostane i nové dimenze. Za to, kde jsme dnes, bychom rádi poděkovali svým partnerům - Bremer Innovationsagentur, Bremer Rennbahn GmbH a Siemens Mobile Acceleration."

Generální ředitel Siemens Mobile Acceleration GmbH dr. Dietrich Ulmer k tomu dodává : "Dostihová platforma UMTS otevírá cestu k novým aplikacím s vysokou úrovní interaktivity. Platforma Scaraboo se zaměřuje na konkrétní uživatelské výhody. Před komerčním spuštěním UMTS dodává dostihová platforma Scaraboo nový akcent trhu s mobilní zábavou."

Scaraboo je předním německým poskytovatelem mobilního hracího software, který nabízí záložní a předřazená řešení pro všechny druhy sázek, loterií a služeb kasin. Scaraboo vyvíjí a provozuje aplikace ve spolupráci s poskytovateli mobilních komunikací, sázkovými kancelářemi a sportovními a mediálními společnostmi. Firma sídlí v Mnichově a Brémách.

Další informace najdete na adrese http://www.scaraboo.de

Siemens Mobile Acceleration (smac) je 100 % dceřiná společnost firmy Siemens, divize Mobilní informace a komunikace. Finančně podporuje začínající společnosti, které se zabývají bezdrátovými aplikacemi a technologiemi pro mobilní komunikace, v jejich raném stadiu a poskytuje služby s přidanou hodnotou. Mnichovská společnost Siemens Mobile Acceleration má další zastoupení má ve Stockholmu, Londýně, Paříži, Miláně, Dublinu, Vídni, ale i v Pekingu, Šanghaji, Helsinkách a San José (USA).

Siemens

Článek ze dne 16. července 2003 - středa