logo itpoint.cz

S55 je první mobilní telefon Siemens s prohlížečem podporujícím i-mode

Společnost se rozhodla do S55 integrovat prohlížeč kompatibilní se službou i-mode™. Díky barevnému displeji, technologiím GPRS a MMS a šestnáctihlasým vyzváněním dokáže tento přístroj beze zbytku využít multimediálních možností služby i-mode™. Uživatelé telefonu S55 si nyní budou moci vybírat ze široké škály informačních a zábavních služeb – i-mode™.

Divize IC Mobile společnosti Siemens (Siemens mobile) se rozhodla do svého úspěšného mobilního telefonu S55 integrovat prohlížeč kompatibilní se službou i-mode™. Díky barevnému displeji, technologiím GPRS a MMS a šestnáctihlasým vyzváněním dokáže tento momentálně nejreprezentativnější telefon od Siemensu beze zbytku využít multimediálních možností služby i-mode™. Uživatelé telefonu S55 si nyní budou moci vybírat ze široké škály informačních a zábavních služeb – i-mode™ totiž nabízí přístup k více než 170 zdrojům internetového obsahu, z nichž lze získávat zprávy a využívat služby v oblasti politiky, ekonomiky, volného času, financí, životního stylu, sportu, počasí, cestování, nakupování či her.

Telefon S55 je třípásmový, takže s ním uživatelé mohou pracovně či soukromě komunikovat prakticky kdekoli na světě. Maximální flexibilitu zajišťuje platforma Java, která dává uživatelům možnost svobodně si vybírat různé doplňkové aplikace, a také flexibilní paměť, kterou lze využít pro hry a jiné aplikace, vyzvánění či obrázky. Uživatel navíc nyní může zachytit spontánní okamžiky i za šera, neboť k telefonu lze připojit fotoaparát QuickPic IQP-500 s integrovaným bleskem. Zobrazit fotografie na dynamickém barevném displeji a přidat k nim hudbu nebo text lze stejně snadno jako zaslat multimediální zprávu MMS na jiný telefon. Vytvořit propojení s počítači, zařízeními PDA či jinými mobilními telefony lze pomocí technologie Bluetooth nebo pomocí infračerveného portu. Například údaje o kontaktech a schůzkách lze okamžitě a bez kabelů synchronizovat. A na cestách může uživatel data synchronizovat přes OTA (over-the-air) na bázi standardů SyncML.

Mark de Jong, člen představenstva společnosti KPN Mobile, konstatoval : "S55 obohacuje naši nabídku telefonů podporujících prohlížeč i-mode™ a mezi mobilními telefony představuje opravdovou špičku, která určuje nový standard z hlediska designu a funkčnosti."

Peter Zapf, prezident pro mobilní telefony v divizi Siemens mobile, pak uvedl : "Náš úspěšný model S55 je skutečně všestranný mobilní telefon pro práci i zábavu. S technologií GPRS, barevným displejem, polyfonními vyzváněními a fotoaparátem je ideálně vybaven pro multimediální funkce služby i-mode™. Naše podnikatelská strategie se zaměřuje na podporu tohoto typu inovačních datových služeb a na těsnou spolupráci s operátory mobilních sítí."

Mezi doplňky k telefonu S55 najdeme sluchátka Bluetooth, řadu sad do auta, ochranné pouzdro, adaptér do auta, stolní nabíječku a datový kabel.

 S55

Siemens

Článek ze dne 19. března 2003 - středa