logo itpoint.cz

Samsung udává tempo pro Atény 2004

Jako jeden z jedenácti hlavních olympijských partnerů a oficiální partner pro bezdrátové komunikační vybavení Olympijských her v Aténách 2004 se společnost Samsung Electronics podílí na mnoha projektech, které pomohou organizátorům zajistit hladký průběh her efektivněji než kdy v minulosti.

Jako jeden z jedenácti hlavních olympijských partnerů a oficiální partner pro bezdrátové komunikační vybavení Olympijských her v Aténách 2004 se společnost Samsung Electronics podílí na mnoha projektech, které pomohou organizátorům zajistit hladký průběh her efektivněji než kdy v minulosti.

, V rámci projektu WOW (Wireless Olympic Works) poskytne Samsung organizátorům Olympijských her v Aténách 2004 nejmodernější bezdrátovou komunikační technologii. Tento jedinečný a inovativní informační systém založený na mobilních telefonech, chytrých telefonech a kapesních počítačích (PDA), má přispět k úspěchu aténské olympiády.

Už při rozjezdu her se Samsung podílí na prvním globálním běhu s olympijským ohněm: Jako celosvětový sponzor bude také jedním ze dvou partnerů běhu s olympijskou pochodní pro Atény 2004, který se uskuteční v červnu a červenci 2004.

Do olympijského hnutí se Samsung zapojil v roce 1988, když se stal národním sponzorem Olympijských her v Soulu. V roce 1997 společnost zintensivnila své nasazení pro olympijskou myšlenku a stala se celosvětovým sponzorem. "Jsme velmi hrdí na to, že jsme jedním z hlavních sponzorů Olympijských her v Aténách 2004," řekl Simon Rhee, výkonný ředitel společnosti Samsung Electronics Austria. "Olympijské marketingové aktivity jsou důležitou součástí naší celkové strategie pro sportovní marketing, jejímž cílem je jednak posílení hodnoty značky Samsung a naší pozice na globálním trhu a zároveň přispívá k úspěchu olympijských her. Olympiáda v Aténách bude velmi významným okamžikem v historii našeho sponzorství, protože integrujeme naše celosvětové marketingové úsilí, abychom zajistili konzistentní aktivity a sdělení."

WOW - aby olympiáda fungovala

Cílem projektu WOW (Wireless Olympic Works) je přinést do Atén 2004 veškeré možnosti digitálních informačních technologií. WOW umožňuje představitelům a pracovníkům organizačního výboru ATHOC (ATHENS 2004 Organising Committee for the Olympic Games) účinně a hladce řídit hry. Umožňuje jim bezdrátově přijímat olympijské informace, které byly dříve k dispozici pouze v prostředí pevných sítí. Samsung ve spolupráci s celosvětovým olympijským partnerem pro informační technologie společností Schlumberger a řeckým národním sponzorem společností Cosmote vytvořil vysoce sofistikovaný a spolehlivý systém pro bezdrátovou komunikaci sportovních informací, který je založen na mobilních telefonech, chytrých telefonech a kapesních počítačích. Pro praktické používání tohoto systému dodá Samsung organizačnímu výboru 22 000 bezdrátových komunikačních zařízení.

Projekt WOW byl navržen tak, aby zvládl obrovské množství informací a služeb, které jsou běžnou součástí každodenní práce organizátorů olympiády a uspokojil diváky. Mezi jeho služby kromě jiného patří okamžitý přístup k výsledkům probíhajících soutěží, informace o výsledcích všech soutěží a aktuální medailové tabulky, pokyny pro vyhledání nejbližších hotelů, restaurací, toalet a dalších zařízení poblíž určitého sportoviště, možnost zobrazit mapy stadiónů a podpora skupinového posílání zpráv z ústředí ATHOC pracovníkům na místě pro efektivní zajištění průběhu olympijských her.

Systém WOW umožňuje pracovníkům přistupovat ke všem těmto a dalším informacím přímo z jejich mobilních zařízení, aniž by potřebovali neustálý přístup k počítači nebo jinému terminálu. Nová technologie nyní běžně obsahuje funkce, které umožňují přímý přístup k veřejnému WAPu a webovým serverům, odesílání a přijímání e-mailů a samozřejmě telefonování. Vzhledem k tomu, že je systém WOW založen na existujících, vyzkoušených technologiích a standardech jako klient/server, Java, WAP, SMS a GPRS, je stejně spolehlivý a robustní jako systém v prostředí pevných linek. Navzdory naprosté mobilitě byly všechny služby WOW navrženy s ohledem na zabezpečení, takže k nim může přistupovat pouze oprávněný personál.

"Jsme přesvědčeni, že systém WOW zcela změní způsob, jakým jsou organizovány a řízeny mezinárodní sportovní akce," hrdě prohlašuje Simon Rhee ze Samsungu. "Je to první systém, který pomocí nejnovějších bezdrátových standardů řeší zvláštní potřeby olympijských her a jejich pořadatelského personálu, přitom je pro uživatele snadno pochopitelný a snadno se s ním pracuje. Jako takový představuje systém WOW jeden z nejdůležitějších příspěvků společnosti Samsung sportovnímu světu. Samsung a systém WOW určují nové standardy pro účinnost a organizaci, díky nimž bude první skutečně bezdrátová olympiáda úspěšnější než minulé olympiády. Jsme hrdí na to, že toto všechno realizujeme právě v Aténách, rodišti moderních olympijských her."

Samsung

Článek ze dne 5. prosince 2003 - pátek