logo itpoint.cz

Šéf Eurotelu se hledáním zájemců o Telecom a Eurotel nezabývá

Generální ředitel společnosti Eurotel Terrence Valeski se podle svých slov nezabývá hledáním finančních ani strategických zájemců o podíl státu v Českém Telecomu či dceřiném Eurotelu. Uvedl to v prohlášení pro ČTK v reakci na informace tisku, podle kterých hodlá koupit Telecom a hledá partnery ...

Generální ředitel společnosti Eurotel Terrence Valeski se podle svých slov nezabývá hledáním finančních ani strategických zájemců o podíl státu v Českém Telecomu či dceřiném Eurotelu. Uvedl to v prohlášení pro ČTK v reakci na informace tisku, podle kterých hodlá koupit Telecom a hledá partnery.

Podle tisku získal šéf největšího mobilního operátora pro svůj plán šest členů vedení Eurotelu a jednal i se zahraničními finančními investory, kteří se pohybují v Praze. Údajně jsou mezi nimi mezinárodní fondy i banky, které se účastnily již loňské nezdařené privatizace Telecomu, například fond CVC. Určitě prý počítá i s účastí strategického investora, neprozradil však, o koho jde. Odborníci spekulují o společnosti Swisscom, která nyní Telecom spolu s KPN opouští.

"Ano, kdybych měl peníze, a kdyby česká vláda společnost nabídla investorům ke koupi s tím, že všichni zaměstnanci Eurotelu budou mít možnost získat akcie, měl bych zájem," uvedl . Dodal, že v době, kdy se hovoří o prodeji či koupi Eurotelu někým jiným, by mělo kompetentní vedení mít názor na kvalitu této společnosti. "Věřím, že jsou jak finanční, tak strategičtí zájemci o Eurotel i o Český Telecom. Osobně se ale hledáním těchto zájemců nezabývám," dodal.

Telecom v Eurotelu vlastní 51 procent a do konce listopadu by měl koupit zbylý podíl od amerického konsorcia Atlantic West. Stát uvažuje o prodeji majority v Telecomu do roku 2005, o způsobu prodeje však dosud nerozhodl. Mezi potenciálními zájemci se již objevila například finanční skupina PPF, která ovládá kromě jiného Českou pojišťovnu a televizi Nova.

Eurotel je největším tuzemským mobilním operátorem s více než čtyřmi miliony zákazníků na devítimilionovém trhu. Za letošní tři čtvrtletí utržil téměř 22 miliard korun. 

ČTK

Článek ze dne 11. listopadu 2003 - úterý