Seminář sdružení Cesnet o IPv6

V úvodu středečního semináře byli účastníci seznámeni s aktuálním stavem vývoje výzkumného záměru řešeného sdružením Cesnet a možnými směry rozvoje do budoucna. Následně byl prezentován aktuální stav vývoje a standardizace protokolu IPv6 včetně událostí očekávaných v nejbližší době.

Sdružení Cesnet uspořádalo dne 22.10. 2003 seminář pro odbornou komunitu týkající se problematiky nasazování protokolu IPv6.

Na úvod semináře byli účastníci seznámeni s aktuálním stavem vývoje výzkumného záměru řešeného sdružením Cesnet a možnými směry rozvoje do budoucna. Následně byl prezentován aktuální stav vývoje a standardizace protokolu IPv6 včetně událostí očekávaných v nejbližší době. Program pokračoval seznámením s aktuálním stavem světové IPv6 infrastruktury a trendů v jejím vývoji. Následná přednáška sumarizovala zkušenosti, které sdružení Cesnet získalo při provozování své celorepublikové IPv6 sítě. Program uzavřela prezentace projektu Liberouter, vysokorychlostního IPv6 směrovače, kde vývoj pokročil k funkčnímu prototypu směrovacích karet. Po oficiálním programu následovala neformální diskuse, ve které si zúčastnění vyměnili zkušenosti s provozováním IPv6 svých IPv6 sítí.

Ze semináře byl pořízen obrazový a zvukový záznam, který bude umístěn ve videoarchívu sdružení na adrese http://www.cesnet.cz/archiv/video.

Sdružení Cesnet bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR za účelem provozování národní sítě pro vědu a výzkum. Je financováno z prostředků Rady vlády pro vědu a výzkum a svých členů. Sdružení je řešitelem výzkumného záměru Vysokorychlostní síť národního výzkumu a její nové aplikace. V současné době provozuje gigabitovou síť Cesnet2. Právě díky této pozici a dalším aktivitám ve výzkumu v oblasti telekomunikačních a internetových technologií je sdružení Cesnet zástupcem České republiky v projektu GÉANT, na jehož realizaci se aktivně podílí.

Na projektu Liberouter spolupracuje sdružení Cesnet s pěti českými vysokými školami - MU a VUT v Brně, ČVUT a VŠE v Praze a ZČU v Plzni. Vývojový tým má v současné době kolem padesáti členů, asi polovina z nich jsou studenti. Projekt Liberouter je podporován projektem 5. rámcového programu EU 6NET (IST-2001-32603) a je zapojen do projektu SCAMPI (IST-2001-32404).

Další informace o projektu Liberouter je možno získat na http://www.liberouter.org

Cesnet

Článek ze dne 24. října 2003 - pátek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...