logo itpoint.cz

Siemens a TrioRail představují bezdrátové moduly GSM-Rail pro sítě GSM-Rail

Divize Mobilní informace a komunikace společnosti Siemens ve spolupráci s partnerskou firmou TrioRail přizpůsobila bezdrátové moduly nové platformě pro komunikaci na železnici - standardu GSM-Rail (GSM-R). Společnost TrioRail právě dokončila první modul v miniaturním formátu na světě. TRM:1 je modifikovaný bezdrátový modul Siemens, který lze integrovat do řešení pro bezdrátové radiové železniční sítě.

Divize Mobilní informace a komunikace společnosti Siemens (Siemens mobile) ve spolupráci s partnerskou firmou TrioRail přizpůsobila bezdrátové moduly nové platformě pro komunikaci na železnici - standardu GSM-Rail (GSM-R). Společnost TrioRail právě dokončila první modul v miniaturním formátu na světě. TRM:1 je modifikovaný bezdrátový modul Siemens, který lze integrovat do řešení pro bezdrátové radiové železniční sítě.

GSM-R je komunikační platforma na bázi GSM, která se v současné době zavádí jako evropský standard pro komunikaci na železnici. S cílem vytvořit mezinárodní komunikační standard integruje GSM-R hlasové a datové aplikace pro radiové služby používané ve vlacích, které byly dříve součástí nejrůznějších analogových a digitálních systémů. Kromě Německa se nová platforma zavádí i v několika dalších zemích.

Partnerská společnost TrioRail se zabývá úpravou GSM modulů Siemens speciálně pro sítě GSM-R. Software a hardware těchto modulů přizpůsobí řešení pro GSM-R. První modul GSM-R - TRM:1 – lze implementovat do celé řady nejrůznějších aplikací bezdrátových železničních radiových sítí, např. pro sledování vozového parku a logistiku nebo v nouzových telefonech, při řízení železničních přejezdů, v amplionech na nádražích nebo při přenosu videa z železničních stanic bez osádky. V případě podpisu příslušných dohod navíc modul umožňuje roaming mezi nejrůznějšími poskytovateli železničních a veřejných sítí. Jelikož TRM:1 je modifikovaný modul MC45, je možné do sítě GSM-R bez dalších vysokých investic implementovat i všechny stávající aplikace tohoto modulu, např. PDA, karty PCMCIA, terminály nebo Tracking Devices (Monitorovací zařízení).

"Moduly GSM-R z dílny TrioRail jsou založeny na osvědčených modulech Siemens. Proto je lze flexibilně implementovat do celé řady aplikací sítě GSM-R," konstatoval José Costa e Silva, prezident divize Wireless Modules, která patří do společnosti Siemens, divize Mobilní informace a komunikace. "Rychlé rozšíření platformy GSM-R po celé evropské železniční síti povede k otevření nových trhů pro tento typ GSM terminálů."

Siemens

Článek ze dne 30. května 2003 - pátek