logo itpoint.cz

Siemens dodá technologii UMTS pro společnost Vodafone Greece

Řešení UMTS si u firmy Siemens zvolil již 25. mobilní operátor - řecký Panafon Greek Telecommunications Company S.A. Skupina Siemens mobile dodá a nainstaluje veškeré části infrastruktury pro vybudování radiové sítě UMTS a doprovodný systém pro dohled sítě. V první fázi chce Vodafone Greece pokrýt aténskou aglomeraci, a to do konce roku 2003.

Společnost Siemens podepsala smlouvu na spuštění sítě UMTS s řeckým operátorem Panafon Greek Telecommunications Company S.A. (Vodafone Greece). Řecké dceřiné společnosti skupiny Vodafone dodá Siemens, skupina Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), technologii UMTS pro radiovou přístupovou síť. Výstavbě sítě začne v Řecku již ve třetím čtvrtletí 2003. Společnosti Siemens se tak podařilo získat Vodafone Greece jako nového zákazníka v oblasti mobilní radiové infrastruktury.

Skupina Siemens mobile dodá a nainstaluje veškeré části infrastruktury pro vybudování radiové sítě UMTS a doprovodný systém pro dohled sítě. V první fázi chce Vodafone Greece pokrýt aténskou aglomeraci, a to do konce roku 2003. Společnost Vodafone Greece, jejímž většinovým vlastníkem je s 65,4 % největší mobilní operátor na světě, Vodafone Group plc., a dále řecká telekomunikační skupina Intracom (9,4 %), je s více než 3,6 mil. zákazníků a podílem na trhu 34,7 procenta druhým největším poskytovatelem mobilních služeb v Řecku.

"Dlouholetá a úspěšná spolupráce světových firem se společností Siemens se nyní rozroste o síť UMTS v Řecku. Brzy budeme proto moci nabídnout našim řeckým zákazníkům inovativní mobilní služby třetí generace," uvedl generální ředitel Vodafone Greece George Koronias.

"Tato pětadvacátá zakázka je dalším pokračováním úspěšného příběhu technologie UMTS, kterou jsme vybudovali spolu s naším partnerem, společností NEC. Jsme rádi, že si Vodafone Greece zvolil právě naše účinná mobilní řešení třetí generace," dodal člen představenstva Siemens mobile Lothar Pauly.

Siemens

Článek ze dne 20. srpna 2003 - středa