logo itpoint.cz

Siemens míří do čínské fotbalové ligy

Siemens se stává hlavním sponzorem první divize čínské fotbalové ligy A, která bude od počátku nové sezóny nést název "Fotbalová liga Siemens mobile". Smlouva firmě zajistí reklamní plochy na všech čínských stadionech a uvedení v televizních přenosech zápasů, které ročně shlédne zhruba 3,8 mld. diváků. Marketingové kampaně uváděné ve spolupráci s dalšími partnery spojí svět fotbalu a mobilních komunikací, např. prostřednictvím interaktivní reklamy zasílané na mobilní telefony.

Čínský fotbalový svaz (CFA) a společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), se dohodli na další spolupráci. V jejím rámci se Siemens stane hlavním sponzorem první divize čínské fotbalové ligy A, která bude od počátku nové sezóny nést název "Fotbalová liga Siemens mobile".

U příležitosti slavnostního podpisu smlouvy v čínském městě Kuang-čou ocenil člen představenstva společnosti Siemens AG Rudi Lamprecht spolu s viceprezidentem CFA Jang Iminem důležitost této spolupráce pro čínskou fotbalovou ligu. Oba představitelé podepsali jednoletý kontrakt a zveřejnili nové společné logo ligy. Jako hlavní sponzor španělského klubu Real Madrid zorganizuje Siemens mobile také v Číně přátelské utkání mezi tímto předním světovým klubem a týmem složeným z výběru čínských fotbalových hvězd. Obě smluvní strany oznámily uzavření sponzorské smlouvy na podporu čínského národního fotbalového týmu "Team China" již před třemi týdny.

Smlouva firmě zajistí reklamní plochy na všech čínských stadionech a uvedení v televizních přenosech zápasů, které ročně shlédne zhruba 3,8 mld. diváků. Marketingové kampaně uváděné ve spolupráci s dalšími partnery spojí svět fotbalu a mobilních komunikací, např. prostřednictvím interaktivní reklamy zasílané na mobilní telefony.

Kromě podpory ligy hodlá skupina Siemens mobile dále rozvíjet mobilní služby, jako jsou například výměny lístků a nabídky informací a zábavy.

Smlouva na "Fotbalovou ligu Siemens mobile" bude nejprve uzavřena na období jednoho roku. Společnost Siemens má ale možnost smlouvu s ligou dále prodloužit, protože liga získá v roce 2004 novou podobu a bude pro tento účel reorganizována.

Nový sponzorský závazek by měl dále zvýšit povědomí o značce Siemens na nejdůležitějším trhu mobilních komunikací na světě a rozšířit obchodní aktivity společnosti v Číně. Skupina mobilních komunikací již sponzoruje přední světové fotbalové kluby jako Real Madrid (Španělsko), FC Bayern Mnichov (SRN), AC Milán (Itálie) nebo FC Liverpool (Anglie).

Společnost Siemens tak nyní v Číně využije své zkušenosti se sponzorováním evropského sportu. Použije například obvyklé marketingové standardy, jako je reklama po obvodu stadionu nebo akce pro fanoušky v poločasech. Například 12. února byly během přátelského utkání mezi Čínou a Brazílií poprvé použity trojrozměrné televizní reklamní tapety.

"Závazek daný fotbalovému sportu využíváme ke zvýšení povědomí o naší značce a vytvoření dynamické image našich produktů a značky," řekl člen představenstva společnosti Siemens AG Rudi Lamprecht. "Povědomí o značce a její image jsou v mobilních komunikacích klíčovými faktory úspěchu. Partnerství s CFA představuje fantastickou příležitost, jak zkušenosti, které jsme získali v Evropě, využít v Číně a pomáhat tak dalšímu rozvoji čínského fotbalu."

"Společnost Siemens zná dokonale čínský trh a dodává na něj vynikající produkty. Čínskému fotbalu přinese Siemens nejen finanční podporu, ale i rozvinutější marketingový koncept a výborné manažerské zkušenosti", dodal viceprezident CFA Jang Imin.

Fotbal je nejpopulárnější čínský sport, který v televizi ročně sleduje na 3,8 mld. diváků. Na zápasy chodí pravidelně asi 3,5 mil. ze zhruba 600 mil. čínských fotbalových fanoušků. Vzhledem k tomu, že televize ročně vysílá více než 1 600 hodin fotbalových přenosů, včetně 800 hodin přímých přenosů, hraje fotbal v čínských médiích jednu z hlavních rolí.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 11. března 2003 - úterý