logo itpoint.cz

Siemens rozšiřuje mobilní síť ruského operátora MegaFon

Hodnota zakázky dosahuje 84 mil. eur a zahrnuje rozšíření sítě GSM o spojovací a přenosovou technologii v oblasti Volhy a na Urale. Společnost Siemens mobile tak upevňuje svoji vedoucí roli na ruském mobilním trhuvací a přenosovou technologii v oblasti Volhy a na Urale.

Ruský mobilní operátor MegaFon pověřil divizi společnosti Siemens AG - Siemens mobile - rozšířením své mobilní sítě. Hodnota zakázky dosahuje 84 mil. eur a zahrnuje rozšíření sítě GSM o spojovací a přenosovou technologii v oblasti Volhy a na Urale. Siemens mobile kromě toho dodá společnosti platformu IN pro nové účtovací systémy a rozšíření sítě GPRS. Siemens mobile patří v Rusku mezi vedoucí společnosti na trhu infrastruktury pro mobilní komunikace, mobilních a bezšňůrových telefonů.

Díky tomuto rozšíření zvýší MegaFon, třetí největší ruský mobilní operátor, kapacitu sítě a vytvoří potřebný prostor pro růstové záměry plánované na příští rok. Díky komplexní mobilní infrastruktuře bude možné po ukončení rozšíření používat mobilní telefony kdekoli v oblasti Volhy. Zákazníci společnosti MegaFon navíc získají celou řadu nových služeb, např. rychlý přenos dat a mobilní přístup na internet. Platforma IN by měla být spuštěna v prosinci 2003 a systém GPRS by měl přijít na řadu v únoru 2004. V průběhu loňského roku se počet uživatelů mobilních telefonů v Rusku více než zdvojnásobil. V období od dubna 2002 do dubna 2003 vzrostl jejich počet z 8,6 mil. na zhruba 18 mil. Země stále nabízí obrovský potenciál pro další růst. Se 144 mil. obyvateli představuje Rusko největší mobilní trh ve východní Evropě. Penetrace mobilních telefonů nyní dosahuje něco málo přes 16 % oproti 20 % ve východní Evropě a zhruba 80 % v západní Evropě, kde růst stagnuje nebo přinejlepším dosahuje jednociferný nárůst.

Siemens mobile se chystá dále upevnit své přední postavení na ruském mobilním trhu. V současné době drží společnost na trhu mobilní infrastruktury 26-ti procentní podíl, v oblasti mobilních telefonů dosahuje její podíl 33 procent a na poli bezšňůrových telefonů standardu DECT je to 75 procent. Ve všech těchto oblastech firma očekává další růst. Před několika dny představila divize Siemens mobile v Moskvě tři nové mobilní telefony, které jsou zvláště určeny pro požadavky východoevropských uživatelů. Je to zejména model Siemens A52 a dva mobilní telefony s fotoaparátem - Siemens C60 a MC60. Siemens MC60 je jedním z prvních mobilních telefonů s integrovaným fotoaparátem ve střední cenové třídě.

"Ruský mobilní trh se vyvíjí neobyčejně dynamicky a počet uživatelů roste neuvěřitelným tempem," uvedl člen představenstva Siemens mobile Lothar Pauly. "Znamená to, že mobilní operátoři musí zajistit vysoce kvalitní síť a zároveň zákazníkům nabídnout atraktivní služby. Jsme rádi, že společnosti MegaFon můžeme při plnění tohoto obtížného úkolu poskytnout podporu." V ruské mobilní branži má Siemens mobile dlouhou tradici a zákazníci si značky Siemens váží a důvěřují jí. Potvrdil to průzkum mezi uživateli, "Narodnaya Marka" (Národní značka), provedený počátkem roku 2003, ze kterého Siemens vyšel jako nejoblíbenější výrobce mobilních telefonů v Rusku. S podporou ruské obchodní komory sleduje stejnojmenná organizace a ruský Úřad čestného podnikání systematicky relativní oblíbenost spotřebitelských značek již od roku 1998.

  www.siemens.cz

Článek ze dne 28. července 2003 - pondělí