logo itpoint.cz

Siemens se stává globálním partnerem F1

Společnost  prodloužila smlouvu s Formulí 1 do roku 2004 a rozšířila tak svůj závazek dodavatele oficiálních mobilních telefonů. Společnost  bude nadále partnerem Ralpha Schumachera, Davida Coultharda, Juana Pabla Montoyi a dalších pilotů F1 při jejich soubojích o body v závodech mistrovství světa Formule 1, a to až do konce roku 2004 ...

Společnost Siemens bude nadále partnerem Ralpha Schumachera, Davida Coultharda, Juana Pabla Montoyi a dalších pilotů F1 při jejich soubojích o body v závodech mistrovství světa Formule 1, a to až do konce roku 2004. Společnost totiž uzavřela s vedením Formule 1 novou smlouvu. Siemens AG je partnerem předního závodu již od roku 1998 a díky novému kontraktu se oficiálně stane „globálním partnerem“ nejvyšší disciplíny motoristického sportu. Kromě rozsáhlých reklamních práv získaných pro závodní dráhy a televizní přenosy se Siemens stane jediným výrobcem mobilních telefonů na světě s právem představit „oficiální mobilní telefon“, který bude mít svou premiéru na Velké ceně Španělska. Siemens nabídne zvláštní omezené série telefonů S55 a C55 s oficiálním logem F1. Telefony budou k dostání v Centrech telefonů Siemens v Klubu Paddock, v prostorách pro VIP na Formuli 1, na závodních tratích a na internetu. První obchod bude oficiálně otevřen na katalánském okruhu v Barceloně. Tržby z prodeje během evropských závodů půjdou na konto Dětského fondu OSN (Unicef).

Siemens bude tedy nadále globálním partnerem Formule 1 do konce roku 2004 s možností prodloužení smlouvy až do konce roku 2006. Logo společnosti se objeví na reklamních plakátech v boxech, podél tratí a rovněž na televizních monitorech umístěných pro týmy jezdců v boxech. Logo se také bude vysílat při přenosu mezinárodního televizního signálu, když se na obrazovkách objeví informace o čase.

V Barceloně budou mít také premiéru oficiální mobilní telefony Siemens pro Grand Prix, které budou k dostání v limitované sérii, a to s motivy charakteristickými pro F1, s logem F1 jako spořičem a s vyzváněním v podobě zvuku motoru. Siemens je jediným výrobcem mobilních telefonů na světě, který nabídne dva nejnovější modely – Siemens S55 ve třídě S a C55 ve třídě C – jako oficiální mobily Formule 1. Budou se prodávat v Centrech telefonů Siemens ve VIP prostorách podél závodních drah i přes internet (www.my-siemens.com/shop). Díky třípásmové technologii funguje Siemens S55 ve všech obvyklých sítích na světě, takže se dá použít již od první Velké ceny Austrálie, při evropských závodech, i v zámoří. Telefon s barevným displejem a fotoaparátem stojí 350 eur. Za 145,50 eur nabízí telefon C55 realistické zvukové efekty a polyfonní zvonění až se šestnácti druhy vyzvánění. Uživatelé si mohou nahrát zvuk vlastního motoru i skřípajících pneumatik a uložit si je jako vyzvánění.

Kromě mobilů pro Velkou cenu nabízí Centrum telefonů Siemens výběr stávajících modelů mobilních telefonů, bezšňůrové telefony, příslušenství i bezplatný servis, např. aktualizaci softwaru u všech mobilních telefonů Siemens, vyzvánění, loga na displeje i obrázky MMS, včetně vytištění pohlednic. V Centru si uživatelé mohou dobít baterie svých mobilních telefonů, a to včetně baterií konkurence.

Tržby z prodeje Center telefonů Siemens na evropských Velkých cenách půjdou na konto Dětského fondu OSN (UNICEF). Společnost Siemens letos s UNICEF uzavřela partnerství na pomoc při podpoře fondu, k čemuž využívá oblíbené závody Formule 1.

"Jsme rádi, že můžeme v dlouholetém partnerství s vedením Formule 1 pokračovat," uvedl člen představenstva Siemens AG Rudi Lamprecht. "Díky globální platformě a vysokému zájmu veřejnosti je Formule 1 cennou součástí našich marketingových aktivit. Nesmíme také zapomenout na skutečnost, že kalendář F1 obsahuje nové závody Grand Prix v rozvíjejících se zemích, např. v Číně, které mají pro náš obchod obrovský význam."

Siemens je partnerem Formule 1 již pět let. Byl mezi prvními společnostmi v elektronickém průmyslu, které využily největší světový podnik ke zvýšení povědomí o značce a k další podpoře svých výrobků a služeb prostřednictvím recipročního špičkového přenosu obrázků. Mobilní divize společnosti Siemens mobile se navíc v roce 1998 stala sponzorem a technologickým partnerem stáje West McLaren-Mercedes. Logo Siemens mobile je našito na závodních kombinézách a uvedeno na vozech jezdců Davida Coultharda a Kimi Räikkönena.

Siemens

Článek ze dne 20. května 2003 - úterý