logo itpoint.cz

Siemens se stává nejoblíbenější značkou mobilních telefonů v Rusku

Siemens začal své služby Rusku nabízet roku 1994 a od té doby se s 30 % podílem na trhu mobilních telefonů koncem roku 2002 dostal až na první místo. V Petrohradu provozuje výrobce mobilních telefonů středisko vývoje softwaru a v Moskvě má mezinárodní servisní centrum. Na Moskevské státní univerzitě telekomunikací působí rovněž školicí středisko firmy Siemens.

Instalací mobilní sítě pro letošní mistrovství světa v biatlonu, které se konalo na Sibiři, posiluje Siemens své přední postavení na trhu a stává se nejoblíbenější značkou mobilních telefonů v Rusku.

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), vybudovala v oblasti lyžařského areálu Chanty Mansijsk na Sibiři mobilní síť, která při mistrovstvím světa v biatlonu umožnila komunikaci mezi jednotlivými týmy, médii a závodníky. Zakázku získala společnost od ruského mobilního operátora CJSC Ermak RMS. Siemens mobile zaujímá přední postavení na ruském trhu mobilních komunikací: s více než 30procentním podílem na trhu patří telefony Siemens mezi nejoblíbenější mobilní telefony v Rusku. S 25procentním podílem zaujímá společnost přední postavení i v oblasti mobilní infrastruktury.

Přední sibiřský mobilní operátor Ermak RMS patří mezi odběratele společnosti Siemens mobile již od počátku roku 2001. Siemens již pro společnost realizoval dodávky spojovacích a přenosných GSM zařízení v pásmech 900 a 1800. Tato nová zakázka přibližně zdvojnásobuje kapacitu sítě společnosti Ermak RMS.

Siemens začal své služby Rusku nabízet roku 1994 a od té doby se s 30 % podílem na trhu mobilních telefonů koncem roku 2002 dostal až na první místo. Se 144 mil. obyvateli představuje Rusko potenciál dalšího rozvoje – v současné době má totiž mobilní telefon pouze jeden ze sedmi Rusů, což představuje zhruba 14 %.

Z více než dvaceti milionů uživatelů mobilních telefonů v Rusku připadá s 18 miliony uživateli lví podíl na GSM. S 25 % podílem zaujímá Siemens mobile prvenství na trhu mobilní infrastruktury GSM. Kromě společnosti Ermak RMS se mezi zákazníky Siemens mobile řadí i Mobile TeleSystems (MTS), MegaFon Group a Tele2 Russia.

V oblasti bezšňůrových produktů dokázal Siemens mobile zvýšit svůj podíl na rychle rostoucím trhu během pouhých čtyř let z 5 % na přibližně 30 % a zařadit se tak na druhé místo za firmu Panasonic.

"Letos oslaví Siemens na ruském trhu 150 let a může se tak ohlédnout za dlouhou tradicí. Skupina Siemens mobile dokázala na této tradici stavět a zajistit si přední postavení na trhu," uvedl člen představenstva Siemens AG Rudi Lamprecht. "Od trhu mobilních komunikací v modernizovaném Rusku si hodně slibujeme a chceme v této oblasti nadále růst rychleji než trh."

V Petrohradu provozuje výrobce mobilních telefonů středisko vývoje softwaru a v Moskvě má mezinárodní servisní centrum. Na Moskevské státní univerzitě telekomunikací působí rovněž školicí středisko firmy Siemens.

Jako gesto příslušející výročí firmy Siemens na trhu si ruští uživatelé v lednu zvolili Siemens jako nejoblíbenější značku mobilních telefonů. To je výsledek průzkumu s názvem „Narodnaja Marka”, který byl počátkem letošního roku zveřejněn stejnojmennou společností v Moskvě. Siemens mobile může toto vyznamenání využít v inzerci, reklamě a na obalech svých výrobků po dobu dvou let. S podporou ruské průmyslové a obchodní komory a státního úřadu pro regulaci reklamy provádí tato společnost pravidelné průzkumy od roku 1998, aby určila, které značky jsou pro spotřebitele nejpřitažlivější.

Siemens

Článek ze dne 25. března 2003 - úterý

Konference SCADA SECURITY 2019