logo itpoint.cz

Siemens SX1 mění tvář mobilních telefonů

Siemens představil v Cannes svůj mobilní telefon SX1, přístroj nové generace, který má ambici stát se okamžitě klasikem ve své třídě.

Divize IC Mobile společnosti Siemens představila na 3. světovém kongresu GSM v Cannes svůj mobilní telefon SX1, přístroj nové generace, který má ambici stát se okamžitě klasikem ve své třídě. Jedinečné uspořádání klávesnice, vynikající design a vůbec nejobsáhlejší sada funkcí a aplikací u přístroje této velikosti stavějí SX1 nad jiné telefony. Je to dokonalý výrobek i pro toho nejnáročnějšího uživatele mobilních telefonů. Místo obyčejné klávesnice má telefon SX1 pruhy tlačítek zabudované po stranách, což mu dává velmi elegantní tvar. Díky této inovaci v designu bylo též možné posunout velký barevný displej (64K) s vysokým rozlišením do středu přístroje, aniž by se musely zvětšit jeho celkové rozměry. SX1 totiž váží pouhých 110 gramů. Pod displejem jsou diskrétně skryta centrální navigační tlačítka, díky nimž se lze ve všech funkcích telefonu SX1 orientovat ještě snadněji – ať již v běžném zobrazení na výšku nebo, pokud to daná aplikace umožňuje, v zobrazení na šířku. SX1 je přístroj výkonný s působivým designem. Obsahuje soubor těch nejlepších dostupných funkcí pro práci i zábavu. Do útlé konstrukce o objemu 99 cm3 se vešel přehrávač videozáznamů, videokamera, hudební přehrávač i rozhlasový přijímač FM. Díky technologiím Series60 a Java (J2ME) je k dispozici neomezená šíře herních možností. Kompletní sada pracovních aplikací v telefonu je plně srovnatelná s možnostmi běžného přístroje PDA – nechybí ani nástroje pro místní a bezdrátovou synchronizaci údajů. SX1 v sobě spojuje nejnovější technologie pro práci a pro zábavu, takže je dokonalým společníkem pro ty, kdo pilně pracují, ale ještě raději si hrají.

Peter Zapf, prezident pro mobilní telefony v divizi Siemens mobile, k tomu řekl: “Je to další působivé světové prvenství pro Siemens mobile. SX1 má jedinečný design a jeho výkon se vyrovná dokonalosti jeho vzhledu. Proto věříme, že půjde o pokračování ohromného úspěchu našeho revolučního telefonu SL45i s přehrávačem MP3. Telefon SX1 se perfektně hodí pro opravdu náročné uživatele, kteří chtějí plně využít možností sítí dvouapůlté generace, k nimž patří zprávy MMS s videosekvencemi či stahování aplikací a obsahu po síti (OTA). Vytvořili jsme nový standard pro telefony příští generace.” SX1 byl navržen na bázi otevřené platformy Symbian a obsahuje rozhraní a aplikační platformu Series60, kterou společnost Siemens uzpůsobila pro potřeby mobilních zařízení. Proto lze telefon tak snadno používat, a navíc si jej každý zákazník může individuálně přizpůsobit stažením obsahu a aplikací, kterých je na výběr obrovské množství. Výrobek bude k dostání v Evropě a v Asii již v první polovině roku 2003. Fotografie produktu, který představuje tato tisková zpráva naleznete na internetové stránce: http://www.siemens.com/icm-pictures/icm200302018

  www.siemens.cz

Článek ze dne 21. února 2003 - pátek