logo itpoint.cz

Siemens vybuduje národní mobilní železniční sítě GSM-Railway pro norskou Správu železnic

Norská Správa železnic si u mobilní divize společnosti Siemens – Siemens mobile – objednala vybudování národní mobilní železniční sítě GSM-Railway (GSM-R). Hodnota zakázky je 60 mil. eur. Novým systémem bude vybaveno na 700 vlaků, 3 800 km železnic a 650 tunelů ...

Norská Správa železnic si u mobilní divize společnosti Siemens – Siemens mobile – objednala vybudování národní mobilní železniční sítě GSM-Railway (GSM-R). Hodnota zakázky je 60 mil. eur. Novým systémem bude vybaveno na 700 vlaků, 3 800 km železnic a 650 tunelů.

Divize Siemens mobile rovněž převezme smlouvu uzavřenou mezi železniční společností a švédským dodavatelem Netel na stavební práce během fáze spuštění. Hodnota této smlouvy je 78 mil. eur. Jako přední světová společnost podnikající v této specifické oblasti železniční technologie posiluje Siemens mobile touto devátou zakázkou své prvenství na poli GSM-R.

Součástí nové zakázky je instalace veškeré infrastruktury sítě GSM-R podél celé norské železniční sítě a dodávka všech součástí potřebných pro její provoz: ústředen, základnových stanic, platforem pro servis a správu, zařízení na přenos dat ze základnových stanic na dispečinky a mobilní telefony pro strojvůdce. Výstavba začne v srpnu 2003 a měla by být dokončena do dubna 2006.

Smlouvy na komerční sítě GSM-R uzavřela divize Siemens mobile již se společnostmi v Belgii, Finsku, Itálii, Nizozemí, Švédsku, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii.

Siemens

Článek ze dne 22. srpna 2003 - pátek