logo itpoint.cz

Siemens vybuduje v Rusku mobilní síť GSM pro Tele2

Nová smlouva dále upevňuje postavení společnosti Siemens jako jednoho ze strategických dodavatelů Tele2. V oblasti technologií GSM a GPRS a mobilních služeb spolupracují v současné době Tele2 a Siemens v osmi evropských státech.

Švédský telekomunikační operátor Tele2 AB si pro výstavbu své sítě GSM 1800 v Ruské federaci zvolil Siemens, skupinu Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile). Podle smlouvy poskytne Siemens společnosti Tele2 GSM ústředny, základnové stanice a mikrovlnné přenosové systémy. První části sítě by měly být uvedeny do provozu v prvním čtvrtletí roku 2003.

Nová smlouva dále upevňuje postavení společnosti Siemens jako jednoho ze strategických dodavatelů Tele2. V oblasti technologií GSM a GPRS a mobilních služeb spolupracují v současné době Tele2 a Siemens v osmi evropských státech.

"Siemens je jeden z našich dlouhodobých úspěšných strategických dodavatelů, který nabízí výborné služby a produkty. Jsme zcela přesvědčeni, že toto další partnerství umožní Tele2 s úspěchem využít významnou příležitost, kterou skýtá mobilní trh v Ruské federaci," konstatoval výkonný víceprezident a oblastní ředitel Tele2 pro východní Evropu a Rusko Johnny Svedberg.

"Výstavba sítě GSM pro Tele2 v Rusku dále upevní naše postavení na rychle rostoucím mobilním trhu ve východní Evropě. Tato zakázka zároveň posílí naši dlouholetou úspěšnou spolupráci s Tele2," uvedl člen představenstva skupiny Siemens Lothar Pauly.

Ve srovnání s ostatním světem vykazuje ruský mobilní trh se zhruba desetiprocentní penetrací obrovský růstový potenciál. Ze 144 milionů obyvatel Ruska používá v současné době mobilní telefon jen asi 15 milionů.

Společnost Tele2 AB (dříve Netcom AB), která byla založena v roce 1993, je předním alternativním panevropským telekomunikačním operátorem. Služby pevných sítí, mobilní služby, datové sítě a internetové služby nabízí více než 16,5 milionům zákazníků v 21 zemích. Společnost Siemens je dodavatelem mobilních technologií pro Tele2 od roku 1991.

S více než 740 mil. uživateli je GSM nejúspěšnějším mobilním standardem na světě. Siemens, skupina Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) je třetím největším dodavatelem GSM sítí na světě. Skupina má ve více než 90 zemích přes 180 zákazníků. Je také předním světovým poskytovatelem technologie pro předplacené služby.

Skupina se rovněž řadí mezi přední dodavatele v oblasti GPRS a UMTS. V jednom jediném roce se společnost posunula v žebříčku předních poskytovatelů mobilní infrastruktury z šestého na třetí místo. Díky tomuto příznivému vývoji uspěla Siemens mobile ve značně komplikovaném tržním prostředí.

Siemens

Článek ze dne 23. ledna 2003 - čtvrtek