logo itpoint.cz

Slovenští hackeři nezískali citlivé údaje Slovenských telekomunikací

Hackeři odcizili dva roky starý telefonní seznam a informace z tohoto seznamu zveřejnili na internetu. Tento telefonní seznam neobsahuje žádné informace o utajených telefonních číslech zákazníků společnosti, a proto jeho zveřejněním nedošlo k porušení ochrany těchto údajů anebo osobních údajů ...

Internetoví piráti, kteří se dostali do sítě největšího slovenského telekomunikačního operátora, společnosti Slovenské telekomunikácie (ST), údajně nezískali údaje ani informace, které jsou předmětem obchodního tajemství. Společnost zároveň podnikla technické opatření, aby se možnost podobných průniků snížila na co nejmenší možnou míru, píše se ve stanovisku, které poskytl telekom.

"Hackeři odcizili dva roky starý telefonní seznam a informace z tohoto seznamu zveřejnili na internetu. Tento telefonní seznam neobsahuje žádné informace o utajených telefonních číslech zákazníků naší společnosti, a proto jeho zveřejněním nedošlo k porušení ochrany těchto údajů anebo osobních údajů," uvedl viceprezident pro komunikaci Ján Kondáš. Dodal, že hackeři se mohli dostat do sítě telekomu poté, co získali přístupové heslo.

Hackeři získali podle ST částečné informace o konfiguraci zařízení, o přihlašovacích jménech zákazníků a částečnou elektronickou komunikaci techniků. Z údajů, které zveřejnili, ale vyplývá, že mohli sledovat také klienty telekomu, například televizi Markíza, Úřad pro jadernou bezpečnost, Fond ochrany vkladů nebo bankovní dům Všeobecná úverová banka.

Společnost od února letošního roku zavedla přísnější opatření, aby se podobný průnik nemohl opakovat. Piráti se však mohli pohybovat v síti společnosti od loňského srpna. "Slovenské telekomunikácie vykonají všechny kroky, aby zabránily opakování takové situace v budoucnu," ubezpečil telekom.

ČTK

Článek ze dne 11. června 2003 - středa