SMS z internetu posílá o polovinu méně uživatelů

NMS, agentura pro výzkum trhu, reagovala na omezení zasílání SMS prostřednictvím www stránek, které zavedli před několika měsíci dva ze tří mobilních operátorů, a zmapovala první zkušenosti a postoje zákazníků dvou největších mobilních operátorů.

NMS, agentura pro výzkum trhu, reagovala na omezení zasílání SMS prostřednictvím www stránek, které zavedli před několika měsíci dva ze tří mobilních operátorů, a zmapovala první zkušenosti a postoje zákazníků dvou největších mobilních operátorů.

Jak vyplynulo z výsledků on-line výzkumu agentury NMS, nedávné rozhodnutí mobilních operátorů T-Mobile a Eurotel výrazně omezit možnosti zasílat zcela bezplatně krátké textové zprávy SMS z internetu, vedlo více jak polovinu uživatelů ke značnému ústupu od jejich zasílání - 71% respondentů v návaznosti na tento krok snížilo počet zaslaných zpráv z internetu do sítě T-Mobile, do sítě Eurotel začalo posílat méně zpráv z internetu 63% respondentů.

Další citelné omezení pocítili ti zákazníci, kteří byli dosud zvyklí přijímat na svůj mobil zdarma textové služby třetích stran (počasí, zpravodajství, notifikace, radary apod.). Tyto služby zavedením omezení přestaly fungovat 52% zákazníkům T-Mobile a 49% zákazníkům Eurotelu.

Pokud by si klienti mohli sami vybrat nějakou formu restrikce pro odesílání SMS zpráv z internetu, nejvíce z nich (73%) by akceptovalo omezení počtu zdarma zaslaných zpráv za jeden měsíc. Omezení délky SMS doplněné reklamou by akceptovalo 37% a zpoplatnění SMS posílaných z internetu by akceptovalo pouze 16% (blíže viz Graf: Preferovaná řešení pro zasílání SMS z internetu).

Graf : Preferovaná řešení pro zasílání SMS z internetu, květen 2003 (N=2600)
(Zdroj: Agentura NMS, 2003)

Výzkum byl realizován metodou online dotazování na vzorku 2757 aktivních uživatelích internetu (členů výzkumného OnlinePanelu agentury NMS) v květnu 2003. Detailní výsledky výzkumu "Mobilní operátoři a SMS" jsou zpřístupněny ve formě volně prodejné studie.

Network Media Service

Článek ze dne 4. září 2003 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...