Specifikace USB pro pohyblivý obraz

Tato specifikace najde uplatnění v celé řadě zařízení počínaje jednoduchými webovými kamerami, přes bohatě vybavené digitální videokamery, až po videopřehrávače a televize - zjednodušeně řečeno, ve všech zařízení, která pracují s pohyblivým obrazem. V první fázi to budou PC kamery, digitální fotoaparáty a digitální kamery ...

Sdružení USB Implementers Forum již zveřejnilo specifikace popisující USB rozhraní pro videozařízení. Definice s názvem USB Video Device Class Specification Revision 1.0 poskytuje standard, na jehož základě mohou výrobci těchto zařízení integrovat USB rozhraní přenášející video a výrobci operačních systémů vyvíjet jednotný (single-class) ovladač.

Nový standard vyvinutý pracovní skupinou USB-IF zpřístupňuje levné, škálovatelné a ucelené rozhraní pro jedno i víceúčelová zařízení. Rozhraní není určeno pro jeden specifický formát dat, podporuje video založené na datovém toku (MPEG2 a MPEG4) i video založené na snímcích, včetně nekomprimovaného MJPEG a DV.

Tato specifikace najde uplatnění v celé řadě zařízení počínaje jednoduchými webovými kamerami, přes bohatě vybavené digitální videokamery, až po videopřehrávače a televize - zjednodušeně řečeno, ve všech zařízení, která pracují s pohyblivým obrazem. V první fázi to budou PC kamery, digitální fotoaparáty a digitální kamery.

"Díky parametrům širokopásmového rozhraní USB 2.0 a specifikaci USB pro videozařízení budou uživatelům výhody digitálního řešení, např. snadná rozšiřitelnost, přístupné v řadě produktů spotřební elektroniky," řekl Shinichi Hatae, generální ředitel Image Communication Technology Development společnosti Canon. "Společnost Canon je přesvědčena, že rozhraní USB se specifikací pro videozařízení se na trhu spotřební elektroniky velmi rychle prosadí, protože umožňuje jednoduché propojení a vylepšený přenos videa do osobního počítače."

Jeff Ravencraft, předseda USB-IF a ředitel Intel Technology Initiatives k tomu dodává: "Pokročilé schopnosti - jednoduše a rychle přenést digitální video - povedou k ještě širšímu přijetí USB rozhraní v oblasti spotřební elektroniky a povedou k dalšímu zvýšení spokojenosti uživatelů a větší jednoduchosti použití."

Na Intel Developer Foru, v expozici USB-IF (č.701) budou předvedeny prototypy digitálních kamer a fotoaparátů, využívajících tyto nové možnosti.

Přesné specifikace jsou dostupné ke stažení na stránkách USB-IF www.usb.org/developers/devclass_docs.

Nezisková organizace USB Implementers Forum, Inc. byla založena jako podpůrná organizace a fórum pro zlepšování a rozšiřování USB technologie. Prostřednictvím testovacího programu a svého loga USB-IF fórum usnadňuje vývoj vysoce kvalitních, kompatibilních USB zařízení a propaguje výhody USB a testovaných kvalitních produktů.

USB-IF

Článek ze dne 18. září 2003 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...