logo itpoint.cz

Společnost NetScreen získala Neoteris

Akvizice obohatí skupinu produktů společnosti NetScreen zejména v oblasti řešení pro vzdálený přístup, jež jsou realizována prostřednictvím VPN s podporou technologie SSL. Tato řešení umožňují podnikovým partnerům a zaměstnancům pracujícím vzdáleně či z domova bezpečně komunikovat s mateřskou organizací pomocí extranetu, a to při použití běžného internetového prohlížeče.

Konečná dohoda povede k převzetí společnosti Neoteris, jež patří k předním dodavatelům na trhu virtuálních privátních sítí založených na technologii SSL a na trhu aplikačních bezpečnostních bran. Celá transakce zahrnuje zaplacení 245 mil. dolarů výměnou akcií, 20 mil. dolarů v hotovosti a převzetí všech vydaných opcí na akcie. Pokud se podaří dosáhnout stanovených finančních ukazatelů, vyplatí NetScreen akcionářům a majitelům opcí na akcie společnosti Neoteris dalších 30 mil. dolarů v hotovosti. Ukončení celé transakce je ještě vázáno na souhlas antimonopolního úřadu a očekává se, že k jejímu uzavření dojde na konci roku 2003.

Akvizice obohatí skupinu produktů společnosti NetScreen zejména v oblasti řešení pro vzdálený přístup, jež jsou realizována prostřednictvím VPN s podporou technologie SSL. Tato řešení umožňují podnikovým partnerům a zaměstnancům pracujícím vzdáleně či z domova bezpečně komunikovat s mateřskou organizací pomocí extranetu, a to při použití běžného internetového prohlížeče. Produkty pro vzdálenou komunikaci s podporou SSL pro VPN doplňují produktové portfolio společnosti NetScreen, jež obsahuje specializovaná hardwarová zařízení pro zabezpečení a ochranu síťového provozu. NetScreen bude moci s novými produkty nabídnout řešení pro bezpečné propojení podniků a vzdálený přístup zaměstnanců do podnikové sítě, podnikovým partnerům umožní vybudovat rozsáhlou a bezpečnou přístupovou síť. Podle Infonetics Research by trh s šifrovaným vzdáleným přístupem založeným na SSL měl v roce 2006 dosáhnout objemu 600 mil. dolarů.

NetScreen využije technologií a zkušeností společnosti Neoteris, aby pomocí dalších produktů zkrátil dobu nutnou pro vybudování zabezpečené sítě na úrovni uživatelských aplikací. K více než 550 zákazníkům společnosti Neoteris patří také velké podniky a organizace jako Deutsche Bank, Borland Software Corporation, SAS a další.

Přínos produktů společnosti Neoteris byl mimo jiné oceněn nezávislou poradenskou firmou Gartner, Inc., která v první polovině roku 2003 přesunula Neoteris ve své analýze s názvem "Magic Quadrant" do části "Leader Quadrant v oblasti VPN přes SSL". Podobně ohodnotila podíl společnosti Neoteris na trhu VPN přes SSL firma Frost & Sullivan (týká se první poloviny roku 2003). In-Stat/MDR označil v roce 2002 Neoteris za vedoucí firmu na trhu VPN přes SSL z hlediska obratu produktů. Frost & Sullivan kromě toho udělil společnosti Neoteris ocenění "Entrepreneurial Company of the Year Award" pro rok 2003. Jen v roce 2003 získala společnost Neoteris více než dvanáct ocenění.

Neoteris, Inc., dodává produkty pro poskytování VPN přes SSL a aplikační bezpečnostní brány. Neoteris má po celém světě více než 550 podnikových zákazníků a asi milión uživatelů. Platforma Instant Virtual Extranet zahrnuje také produkty Neoteris Access Series a Neoteris Meeting Series, oceněné mnoha cenami. Společnost byla založena v květnu 2000 a je privátně vlastněna Jimem Clarkem, společnostmi The Barksdale Group, New Enterprise Associates, Battery Ventures a individuálními vlastníky. Neoteris sídlí v Sunnyvale v Kalifornii a má kanceláře v Japonsku, v Koreji, v Londýně, ve Frankfurtu a v Hyderabadu v Indii. Více informací najdete na adrese http://www.neoteris.com.

NetScreen Technologies, Inc., je přední technologická firma vyvíjející a vyrábějící integrovaná bezpečnostní řešení, která poskytují operátorům a podnikům požadovanou informační bezpečnost, výkon a nízké náklady na vlastnictví. Řešení společnosti NetScreen nabízejí jednoduchou správu bezpečnostních zařízení a systémů a využívají klíčových bezpečnostních technologií, jako je virtuální privátní síť, ochrana proti útokům na vyvolání odmítnutí služby (DoS), ochrana proti průnikům i preventivní ochrana prostřednictvím firewallu. NetScreen sídlí v Sunnyvale v americkém státě Kalifornie. Více informací o produktech společnosti NetScreen najdete na Internetu na adrese http://www.netscreen.com.

VUMS DataCom

Článek ze dne 20. října 2003 - pondělí