Společnost NetScreen získala Neoteris

Akvizice obohatí skupinu produktů společnosti NetScreen zejména v oblasti řešení pro vzdálený přístup, jež jsou realizována prostřednictvím VPN s podporou technologie SSL. Tato řešení umožňují podnikovým partnerům a zaměstnancům pracujícím vzdáleně či z domova bezpečně komunikovat s mateřskou organizací pomocí extranetu, a to při použití běžného internetového prohlížeče.

Konečná dohoda povede k převzetí společnosti Neoteris, jež patří k předním dodavatelům na trhu virtuálních privátních sítí založených na technologii SSL a na trhu aplikačních bezpečnostních bran. Celá transakce zahrnuje zaplacení 245 mil. dolarů výměnou akcií, 20 mil. dolarů v hotovosti a převzetí všech vydaných opcí na akcie. Pokud se podaří dosáhnout stanovených finančních ukazatelů, vyplatí NetScreen akcionářům a majitelům opcí na akcie společnosti Neoteris dalších 30 mil. dolarů v hotovosti. Ukončení celé transakce je ještě vázáno na souhlas antimonopolního úřadu a očekává se, že k jejímu uzavření dojde na konci roku 2003.

Akvizice obohatí skupinu produktů společnosti NetScreen zejména v oblasti řešení pro vzdálený přístup, jež jsou realizována prostřednictvím VPN s podporou technologie SSL. Tato řešení umožňují podnikovým partnerům a zaměstnancům pracujícím vzdáleně či z domova bezpečně komunikovat s mateřskou organizací pomocí extranetu, a to při použití běžného internetového prohlížeče. Produkty pro vzdálenou komunikaci s podporou SSL pro VPN doplňují produktové portfolio společnosti NetScreen, jež obsahuje specializovaná hardwarová zařízení pro zabezpečení a ochranu síťového provozu. NetScreen bude moci s novými produkty nabídnout řešení pro bezpečné propojení podniků a vzdálený přístup zaměstnanců do podnikové sítě, podnikovým partnerům umožní vybudovat rozsáhlou a bezpečnou přístupovou síť. Podle Infonetics Research by trh s šifrovaným vzdáleným přístupem založeným na SSL měl v roce 2006 dosáhnout objemu 600 mil. dolarů.

NetScreen využije technologií a zkušeností společnosti Neoteris, aby pomocí dalších produktů zkrátil dobu nutnou pro vybudování zabezpečené sítě na úrovni uživatelských aplikací. K více než 550 zákazníkům společnosti Neoteris patří také velké podniky a organizace jako Deutsche Bank, Borland Software Corporation, SAS a další.

Přínos produktů společnosti Neoteris byl mimo jiné oceněn nezávislou poradenskou firmou Gartner, Inc., která v první polovině roku 2003 přesunula Neoteris ve své analýze s názvem "Magic Quadrant" do části "Leader Quadrant v oblasti VPN přes SSL". Podobně ohodnotila podíl společnosti Neoteris na trhu VPN přes SSL firma Frost & Sullivan (týká se první poloviny roku 2003). In-Stat/MDR označil v roce 2002 Neoteris za vedoucí firmu na trhu VPN přes SSL z hlediska obratu produktů. Frost & Sullivan kromě toho udělil společnosti Neoteris ocenění "Entrepreneurial Company of the Year Award" pro rok 2003. Jen v roce 2003 získala společnost Neoteris více než dvanáct ocenění.

Neoteris, Inc., dodává produkty pro poskytování VPN přes SSL a aplikační bezpečnostní brány. Neoteris má po celém světě více než 550 podnikových zákazníků a asi milión uživatelů. Platforma Instant Virtual Extranet zahrnuje také produkty Neoteris Access Series a Neoteris Meeting Series, oceněné mnoha cenami. Společnost byla založena v květnu 2000 a je privátně vlastněna Jimem Clarkem, společnostmi The Barksdale Group, New Enterprise Associates, Battery Ventures a individuálními vlastníky. Neoteris sídlí v Sunnyvale v Kalifornii a má kanceláře v Japonsku, v Koreji, v Londýně, ve Frankfurtu a v Hyderabadu v Indii. Více informací najdete na adrese http://www.neoteris.com.

NetScreen Technologies, Inc., je přední technologická firma vyvíjející a vyrábějící integrovaná bezpečnostní řešení, která poskytují operátorům a podnikům požadovanou informační bezpečnost, výkon a nízké náklady na vlastnictví. Řešení společnosti NetScreen nabízejí jednoduchou správu bezpečnostních zařízení a systémů a využívají klíčových bezpečnostních technologií, jako je virtuální privátní síť, ochrana proti útokům na vyvolání odmítnutí služby (DoS), ochrana proti průnikům i preventivní ochrana prostřednictvím firewallu. NetScreen sídlí v Sunnyvale v americkém státě Kalifornie. Více informací o produktech společnosti NetScreen najdete na Internetu na adrese http://www.netscreen.com.

VUMS DataCom

Článek ze dne 20. října 2003 - pondělí

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...