logo itpoint.cz

Společnosti Alcatel a Sun předvedly nové řešení bezdrátových firemních aplikací

Společnost Alcatel a Sun Microsystems™ oznámily zahájení nové iniciativy pro poskytovatele služeb, kteří chtějí nabízet podnikové aplikace pomocí bezdrátových sítí. Díky spojení silných stránek společností Alcatel a Sun v oboru telekomunikací a IT infrastruktury vytvořily společně mobilní prostředí typu end-to-end, jež umožní poskytovatelům služeb nabízet nové aplikace v rámci sítí 2,5G a 3G.

Společnost Alcatel a Sun Microsystems™ oznámily zahájení nové iniciativy pro poskytovatele služeb, kteří chtějí nabízet podnikové aplikace pomocí bezdrátových sítí. Díky spojení silných stránek společností Alcatel a Sun v oboru telekomunikací a IT infrastruktury vytvořily společně mobilní prostředí typu end-to-end, jež umožní poskytovatelům služeb nabízet nové aplikace v rámci sítí 2,5G a 3G. Projekt je součástí rozšířeného vztahu mezi těmito dvěma společnostmi, které pro poskytovatele služeb společně vyvíjejí řešení pro více zařízení na bázi technologie Java™. Výsledek vývoje bude určen jak koncovým spotřebitelům, tak i firemním zákazníkům.

Společnost Alcatel doposud využívala k provádění živých testů na infrastruktuře sítí 2,5G a 3G svá 3G Reality Centra, zatímco společnost Sun umožnila koncovým uživatelům a partnerům testovat síťové aplikace ve vlastních centrech "iForce". Spojení obou struktur dovolí poskytovatelům služeb snížit riziko a čas potřebný na zavádění nových aplikací a obsahu, ke kterému lze přistupovat či jej stahovat bezdrátově.

Moderní platební řešení společnosti Alcatel umožní poskytovatelům služeb zavádět obchodní model typu "kiosek", který dokáže zjistit, jaký druh obsahu se stahuje a může je patřičným způsobem fakturovat (platba za skutečné používání v reálném čase, předplacenou nebo následně hrazenou formou). Toto provozovateli poskytuje výhodný způsob správy plateb a zisků, generovaných ze stahovatelného obsahu. Tato kontrola je významná, neboť umožňuje aplikovat nový flexibilní obchodní model, kde jsou provozovatelé schopni sami spravovat příjmy plynoucí z nového obsahu.

Mark Bauhaus, viceprezident divize Java Web Services společnosti Sun Microsystems, prohlásil: "Vzhledem k tomu, že příjmy z hlasových služeb nerostou, hledají provozovatelé způsoby, jak maximalizovat příjmy ze služeb datových. Nové flexibilní fakturační a zisk sdílející řešení tento proces usnadňuje. Špičková infrastruktura společnosti Sun na bázi Java a řešení společnosti Alcatel se v rámci této iniciativy spojují a vytvářejí skutečnou přidanou hodnotu pro trh bezdrátových aplikací."

"Jak Sun, tak Alcatel vytvořily vynikající bezdrátové strategie, které nám umožní spojení s předními poskytovateli a zavedení celé řady nových atraktivních služeb. Dlouhodobý vztah mezi oběma společnostmi se nyní prohloubil, a tak můžeme poskytovatelům služeb po celém světě pomoci při zavádění nových řešení s přidanou hodnotou, která jim umožní vytvořit vyšší ARPU (Average Revenues Per User)," prohlásil Marc Rouanne, provozní ředitel divize mobilních komunikací společnosti Alcatel. "Na trhu se vzájemně doplňujeme, a proto může být naše společné řešení velice přitažlivé."

Řešení společností Alcatel a Sun je atraktivní zejména proto, že není určeno pro konkrétní zařízení a lze jej provozovat na celé řadě zařízení od pevných až po bezdrátová. Tuto flexibilitu zajišťuje unikátní struktura technologie Java™, založena na otevřených standardech, jež umožňuje vysokou míru flexibility a vzájemné kompatibility.

Od svého založení v roce 1982 se společnost Sun Microsystems, Inc. díky své jednoduché vizi "Síť je počítač" ("The Network Is The Computer") dostala na svou nynější pozici předního poskytovatele v oboru hardwaru, softwaru a síťových služeb.

Společnost Sun působí ve více než 100 zemích a na internetových stránkách na adrese : http://www.sun.com

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 3. března 2003 - pondělí