logo itpoint.cz

Společnosti Nokia a SEGA uzavřely dohodu o převodu špičkové technologie společnosti SEGA.com

Společnosti Nokia a japonská SEGA Corporation oznámily definitivní dohodu, podle níž Nokia získá podíl ve společnosti Sega.com Inc., dceřiné společnosti SEGA. Tato dohoda přispěje k dalšímu zkvalitnění nabídky online her a služeb pro herní zařízení Nokia N-Gage™, protože špičková technologie společnosti Sega.com pro zapojení více hráčů se nyní stane nedílnou součástí platformy Nokia N-Gage.

Společnosti Nokia a SEGA Corporation (Tokio, Japonsko) oznámily definitivní dohodu, podle níž Nokia získá podíl ve společnosti Sega.com Inc., dceřiné společnosti SEGA. Tato dohoda přispěje k dalšímu zkvalitnění nabídky online her a služeb pro herní zařízení Nokia N-Gage™, protože špičková technologie společnosti Sega.com pro zapojení více hráčů se nyní stane nedílnou součástí platformy Nokia N-Gage. Technologie síťových aplikací společnosti SEGA (SNAP), která umožňuje vysoký výkon síťových her pro více hráčů, bude hlavní součástí online her, které zajišťuje obchodní jednotka pro zábavu a média společnosti Nokia Mobile Phones. Tato transakce ještě podléhá splnění standardních závěrečných podmínek.

"Online hry pro více hráčů ve spojení s mobilitou jsou dnes považovány za nejžhavější novinku ve vývoji herního průmyslu. Tato akvizice je logickým krokem, který vnáší do mobilních her prvky online propojení," říká senior viceprezident obchodní jednotky pro zábavu a média Ilkka Raiskinen. "Společnost Sega.com Inc. vyvinula technologickou platformu, která ve spojení s herním zařízením Nokia N-Gage™ poskytuje hráčům zcela nové možnosti. Je všeobecně známo, že Sega.com má ty nejlepší zkušenosti s online hrami na světě, a já věřím, že společně budeme mít špičkové znalosti jak v oblasti mobilních technologií, tak v oblasti technologií online her, což přispěje k dalšímu rozvoji a rozšíření možností celého herního odvětví."

Sega.com Inc. sídlí v San Franciscu a zabývá se distribucí her a poskytováním online her. V odvětví her je Sega.com Inc. známa jako přední dodavatel a průkopník v oblasti technologií pro mobilní hry a online hry pro více hráčů. Po akvizici bude technologie SNAP integrována do herního zařízení Nokia N-Gage™, což umožní nabízet hry pro více hráčů v prostředí mobilních i pevných sítí. Technologie SNAP přinese okamžité výhody hernímu zařízení Nokia N-Gage, které by se mělo na pultech obchodů objevit 7. října 2003.

Začlenění technologie SNAP do herního portfolia společnosti Nokia bude mít pozitivní vliv na celou hráčskou komunitu. Uživatelé platformy Nokia N-Gage™ budou těžit z vytvářeného obsahu, jehož výsledkem budou zajímavější online hry pro více hráčů. Mobilní operátoři budou mít možnost vytvářet další výnosy tím, že do svých mobilních sítí začlení technologie herního průmyslu. A konečně technologie SNAP nabízí vývojářům her pružnou a vyzkoušenou online herní platformu, která hráčům na celém světě umožní hrát atraktivní a zábavné hry. Časem přinese technologie SNAP hernímu průmyslu dokonce ještě větší výhody, protože technologie a herní žánry se vyvíjejí tak, aby v maximální možné míře využily prvků online připojení.

"Společnost SEGA si od samého začátku uvědomovala, že hraní her po síti bude mít velkou budoucnost. Proto jsme veškeré své úsilí zaměřili na rozvoj odvětví online her," prohlásil zástupce ředitele a prezident společnosti SEGA Hisao Oguči. "Po uzavření této smlouvy Nokia plně využije předností technologie SNAP ke zkvalitnění online herních titulů pro platformu Nokia N-Gage™. SEGA bude jako vydavatel obsahu i nadále vylepšovat svůj herní software a v oblasti online zábavního průmyslu se bude ubírat různými směry, mezi než bude patřit i poskytování obsahu pro herní platformu Nokia N-Gage™."

Zvukový záznam telefonické konference pro tisk a odvětvové analytiky bude k dispozici do 28. srpna 2003. Záznam pro volání z USA bude k dispozici na čísle (800) 642-1687. Záznam pro volání ze zahraničí na čísle + 1 (706) 645-9291.

O společnosti Sega.com
Sega.com, Inc. ( www.sega.com ) je společností působící v oblasti síťového zábavního průmyslu, která spojuje internetovou technologii s inovacemi a maximálně využívá více než padesátiletého dědictví z oboru video her. Společnost Sega.com je také tvůrcem první vysokorychlostní on-line herní konzolové sítě a cílové stanice hráčské komunity. Společnost Sega.com je odhodlána dodávat technologii a obsah nezbytný pro zábavu po síti vývojářům her i samotným hráčům a tím zvyšovat síťové možnosti pro řadu zařízení, včetně herních konzolí, mobilních telefonů a PDA.

O společnosti SEGA Corporation
Společnost SEGA® Corporation je přední světovou společností v oboru interaktivní zábavy pro doma i mimo domov, jejíž aktivity zahrnují spotřební průmysl, prodej herních strojů a provozování zábavních center. Společnost vyvíjí, vydává a distribuuje interaktivní softwarové produkty z oblasti zábavy pro řadu hardwarových platforem, včetně stolních počítačů, bezdrátových zařízení a zařízení vyráběných společnostmi Nintendo, Microsoft a Sony Computer Entertainment Inc.

Internetové stránky společnosti SEGA® Corporation najdete na adrese http://sega.jp.

Nokia

Článek ze dne 22. srpna 2003 - pátek