logo itpoint.cz

Společný projekt 2N a Vysoké školy báňské Ostrava

V letních měsících vrcholí přípravné práce na společném výukovém programu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a pražské firmy 2N. Cílem projektu je seznámit studenty s možnostmi tzv. konvergentních technologií,sdružujících hlasové a datové přenosy a poskytujících CRM funkcionalitu

V letních měsících vrcholí přípravné práce na společném výukovém programu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a pražské firmy 2N. Cílem projektu je seznámit studenty s možnostmi tzv. konvergentních technologií,sdružujících hlasové a datové přenosy a poskytujících CRM funkcionalitu.

"2N se po dohodě s Fakultou elektrotechniky a informatiky rozhodla podpořit výuku studentů v tomto perspektivním a dynamickém oboru. Kromě techniky poskytneme také potřebné know-how a součinnost našich pracovníků," prohlásil obchodní ředitel 2N Ing. Tomáš Trefný, který se zástupci VŠB projekt připravil. "Pro výukový program jsme dali k dispozici nejmodernější vybavení, které nejen demonstruje technické možnosti, ale také dává studentům k dispozici plné vývojové prostředí pro aplikace. Studenti tak poznají nejen vlastnosti a užitné hodnoty technologie, které jsou na povrchu, ale mohou také nahlížet pod pokličku naší vývojové dílny," dodal.

Pro vybavení učebny, kterou VŠB pro program vyhradila, zvolila 2N Telekomunikace nejmodernější variantu ústředen Ateus-Omega Business s širokou návazností na softwarové aplikace z oblasti CRM, Call Center a Unified Messagingu. Ústředna dále poskytuje aplikační rozhraní Ateus-Xapi, navazující na vývojovou platformu Xapi Open. Tento projekt, otevírající aplikační možnosti ústředen Ateus a jejich telekomunikačních služeb široké skupině vývojářů, je dalším krokem 2N vedoucím k rozšíření konvergentních služeb telekomunikací a IT. Pro studenty je připraveno časově neomezené zpřístupnění vývojových a aplikačních prostředí.

2N si od projektu slibuje nejen vyšší potenciál absolventů, vedoucí k širšímu využití technologií v praxi, ale také zajímavé možnosti pro nábor budoucích špičkových odborníků pro své vývojové i aplikační týmy. Xapi Open nabízí tvořivým studentům možnost realizovat dobré nápady v sériové produkci 2N již během studia. Slavnostní otevření učebny plánují zástupci 2N a VŠB na začátek zimního semestru 2003/2004.

  www.2n.cz

Článek ze dne 28. července 2003 - pondělí