logo itpoint.cz

ST55, nový multimediální telefon od Siemensu s integrovaným fotoaparátem s proměnlivou ohniskovou vzdáleností

Nový telefon ST55 je plně vybaven pro veškeré multimediální aplikace. Má barevný displej TFT s vysokým rozlišením a podporuje technologii MMS. K jeho součástem patří integrovaný fotoaparát VGA s objektivem umožňujícím čtyřnásobné zvětšení a také pěticestný joystick. Přístroj tak nabízí všechny technické funkce dovolující využívat multimediální služby a portály.

Nový telefon ST55 od divize Information and Communication Mobile společnosti Siemens (Siemens mobile) je plně vybaven pro veškeré multimediální aplikace. Má barevný displej TFT s vysokým rozlišením a podporuje technologii MMS. K jeho součástem patří integrovaný fotoaparát VGA s objektivem umožňujícím čtyřnásobné zvětšení a také pěticestný joystick. Přístroj tak nabízí všechny technické funkce dovolující využívat multimediální služby a portály.

Vzhled tohoto důmyslného telefonu s fotoaparátem i pocit, který vyvolává na dotek, jsou výsledkem vynikajícího provedení. Siemens ST55 je malý, lehký a vyznačuje se luxusním povrchem kovového vzhledu – a díky tomuto elegantnímu a modernímu designu si získává značný věhlas. Přístroj je kompaktní – měří 98,5 x 47,2 x 21,6 milimetrů a váží pouhých 87 gramů – takže je praktický pro práci i volný čas. Je také stylový a pohodlná navigace v jeho funkcích pomocí pěticestného joysticku je nejen praktická, ale představuje též nový standard z hlediska designu.

Velký barevný displej TFT nabízí 65 000 zářivých barevných odstínů a rozlišení 120 x 160 pixelů. Tak je zaručena ta nejlepší úroveň zábavy, ať již uživatel odesílá či přijímá fotografie prostřednictvím technologie MMS, využívá herní funkce nebo si jen plánuje svůj program v diáři. Siemens ST55 neslouží jen k pořizování běžných snímků – lze s ním zachytit i detaily, protože objektiv integrovaného fotoaparátu VGA umožňuje až čtyřnásobné zvětšení. Zabudované fotoalbum, v němž si můžete uchovávat obrázky ze zajímavých zážitků, má dostatek paměti (zhruba 1,2 Mb) na spoustu fotek.

Příležitost k individuálnímu přizpůsobení telefonu představují takové funkce jako polyfonní vyzváněcí melodie, které si uživatel může sám složit, a to ve zvukové kvalitě 40 tónů. Další vyzváněcí melodie a loga je možné stáhnout z webu nebo prostřednictvím protokolu WAP 2.0. A díky GPRS 10 zajišťuje telefon ST55 rychlé načítání stránek. Nechybějí samozřejmě ani strategické a akční hry, které zabaví každého uživatele.

Vedle zábavy a zpříjemnění volného času nabízí Siemens ST55 také širokou škálu kancelářských aplikací. Podrobný adresář s 15 datovými poli u každé položky je zárukou optimální správy kontaktů, zatímco kalendář a funkce pro upomínání uživateli usnadní organizaci času v práci i při zábavě. Telefon dokonce dokáže odesílat a přijímat faxy. ST55 také spoří energii, protože se umí automaticky vypnout v okamžik předem definovaný uživatelem.

Siemens ST55 vydrží v pohotovostním režimu až 140 hodin a telefonovat s ním lze přibližně 4 a půl hodiny na jedno nabití. Standardní sada obsahuje telefon ST55, lithio-iontovou baterii o kapacitě 750 mAh, síťovou nabíječku a návod pro uživatele. Tento telefon s fotoaparátem bude v Evropě k dostání od srpna.

Mezi další dostupné příslušenství patří sada sluchátek a mikrofonu s funkcí PTT, sériový datový kabel, lithio-iontová baterie o kapacitě 750 mAh a nabíječka podle standardů EU či Velké Británie.

foto telefonu - ZDE

SIemens

Článek ze dne 7. srpna 2003 - čtvrtek