logo itpoint.cz

Stanovisko společnosti NEXTRA k Referenční nabídce o přístupu k síti využívající technologie ADSL

Společnost považuje nabídku za prvotní základ pro konkrétní jednání. Dokument je výrazně koncipován ve prospěch Českého Telecomu a Nextra hodlá při nadcházejících jednáních dosáhnout nahrazení stávající varinty nabídky modelem postaveným na pravidlech o propojení sítí. Nextra se bude v koordinaci s ostatními operátory snažit udělat maximum proto, aby ke spokojenosti zákazníka mohla nabídnout služby ADSL v co možná nejkratším termínu.

Společnost NEXTRA obdržela v pondělí 13. ledna 2003 od Českého Telecomu Referenční nabídku o přístupu k síti využívající technologie ADSL. "Přestože je dokument výrazně koncipován ve prospěch Českého Telecomu, nabídku považujeme za prvotní základ pro konkrétní jednání. Ta by měla přinést zákazníkovi co nejrychleji možnost výběru služeb na této technologii," uvedla mluvčí společnosti NEXTRA České a Slovenské republiky Petra Zdeňková.

Vzhledem k tomu, že je společnost NEXTRA i nadále znepokojena koncepcí celé nabídky, cílem, který po dokončení právě probíhající analýzy Referenční nabídky míní při dalších jednáních dosáhnout, je nahrazení stávající varinty nabídky modelem postaveným na pravidlech o propojení sítí.

"Ačkoliv uvedená Referenční nabídka neobsahuje podmínky pro propojení telekomunikačních sítí za rovných a nediskriminačních podmínek, NEXTRA se ve svých jednání s Českým Telecomem, v koordinaci s ostatními Alternativními operátory, bude snažit udělat maximum proto, aby ke spokojenosti zákazníka mohla nabídnout služby ADSL v co možná nejkratším termínu," doplnila Petra Zdeňková.

 www.nextra.cz

Článek ze dne 15. ledna 2003 - středa