logo itpoint.cz

T-Mobile vymění zdarma bankovní SIM karty klientům zaniklé Union Banky a dále rozšíří nabídku mobilních plateb

Uvedenou nabídku mohou využít jak tarifní zákazníci T-Mobile, tak uživatelé předplacených služeb Twist. Výměna bankovních SIM karet bude probíhat ve značkových prodejnách T-Mobile po dobu dvou měsíců (do 30. 6. 2003). Současně T-Mobile uvádí do provozu další nové možnosti mobilních plateb, které zahrnuje platby za zboží a služby nabízené obchodníky na internetu a WAPu.

Zákazníci bývalé Union banky mají nyní možnost bezplatné výměny bankovní SIM karty, kterou dosud používali pro ovládání svého účtu vedeného u UB prostřednictvím mobilního telefonu. Nová bankovní SIM karta jim po nahrání bankovní aplikace u jiného bankovního domu umožní i nadále využívat služeb GSM banking.

Uvedenou nabídku mohou využít jak tarifní zákazníci T-Mobile, tak uživatelé předplacených služeb Twist. Výměna bankovních SIM karet bude probíhat ve značkových prodejnách T-Mobile po dobu dvou měsíců (do 30. 6. 2003). Jedinou podmínkou je předložení T-Mobile SIM karty s nahranou bankovní aplikací Union banky. Při výměně karty přitom zůstává zákazníkovi zachováno stávající telefonní číslo i telefonní seznam. O možnosti výměny budou zákazníci informováni prostřednictvím SMS.

Služeb přímého bankovnictví s novou bankovní SIM kartou mohou zákazníci v současné době využít v šesti bankovních domech - České spořitelně, ČSOB, eBance, GE Capital Bank, Poštovní spořitelně a Živnostenské bance.

Současně T-Mobile uvádí do provozu další nové možnosti mobilních plateb, které zahrnuje platby za zboží a služby nabízené obchodníky na internetu a WAPu.

V horizontu jednoho roku chce operátor prostřednictvím služby m-platba pokrýt co nejširší okruh internetových obchodníků. Při využití m-platby neplatí zákazník nic navíc - zboží či služba ho vyjde na stejnou cenu jako při jiném způsobu platby. Pro využívání služby je nutná registrace na portálu t-zones s bezplatnou aktivací služby m-platba Internet/WAP.

Uživatel si zde zároveň může nastavit výši svého denního limitu plateb. Na internetové či wapové stránce obchodníka je pak zákazník dočasně přesměrován do platební brány T-Mobile a po uskutečnění platební transakce v reálném čase je přesměrován zpět na stránku obchodníka k dokončení nákupu.

Článek ze dne 13. května 2003 - úterý