logo itpoint.cz

TDC posiluje svůj podíl v Contactelu

Contactel potvrdil, že společnost TDC zahájila proces využití opce na odkup 40,39 % podílu od Českých radiokomunikací. Vedení Contactelu vnímá uplatnění opce jako krok k naplnění dlouhodobých ambicí TDC na českém trhu ...

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, na středeční tiskové konferenci potvrdili, že společnost TDC zahájila proces využití opce na odkup 40,39 % podílu od Českých radiokomunikací. Vedení Contactelu vnímá uplatnění opce jako krok k naplnění dlouhodobých ambicí TDC na českém trhu. Tomuto procesu předcházelo navýšení základního kapitálu Contactelu na více než 4 miliardy Kč, na kterém se však nepodílel druhý vlastník Contactelu, společnost České radiokomunikace, a to i přesto, že v nedávné době její zástupci rovněž potvrdili zájem o ovládnutí Contactelu.

"Upřímně řečeno, nejsme zcela překvapeni tím, že společnost TDC vyjádřila zájem o získání většinového podílu v Contactelu, protože tato společnost již v minulosti opakovaně deklarovala, že hodlá rozvíjet své aktivity na českém trhu přednostně prostřednictvím Contactelu," říká Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. "Tento krok určitě otevře Contactelu nové komerční možnosti působení na českém trhu a potvrzuje stabilitu Contactelu."

Contactel v roce 2002 zvýšil své výnosy o 50% na 750 mil. Kč a zároveň snížil provozní ztrátu o více než 50% a čistou ztrátu snížil o 20%. Ve třetím čtvrtletí letošního roku Contactel očekává, že v souladu s plánem dosáhne provozního zisku. Contactel poskytuje své služby na území celé České republiky a zaměstnává více než 300 pracovníků.

Contactel

Článek ze dne 15. května 2003 - čtvrtek