logo itpoint.cz

Telecom letos zvýší platy v průměru o pět procent

Český Telecom letos zvýší mzdy svým pracovníkům v průměru o pět procent z loňských přibližně 22.000 Kč, tj. o více než tisíc korun. Dohodli se na tom zástupci odborů a vedení firmy.

Český Telecom letos zvýší mzdy svým pracovníkům v průměru o pět procent z loňských přibližně 22.000 Kč, tj. o více než tisíc korun. Dohodli se na tom zástupci odborů a vedení firmy, uvedl tiskový mluvčí Vladan Crha.

Nárůsty mezd v posledních letech výrazně ovlivňuje snižování počtu zaměstnanců v nižších výdělkových kategoriích. Loni firma snížila počet zaměstnanců o deset procent na 13.717 pracovníků. Propouštění souviselo zejména se zaváděním nových technologií a digitalizací telefonních ústředen, která byla loni završena.

Pro letošní rok firma podle Crhy zatím nestanovila žádné konečné číslo, ke kterému by se v počtu pracovníků chtěla přiblížit. "Předpokládáme, že dosavadní tempo snižování počtu pracovníků se nebude výrazně měnit," uvedl.

Českému Telecomu loni podle mezinárodních účetních standardů klesly konsolidované výnosy na 52,9 miliardy korun, což byl meziroční pokles o zhruba pět procent. Čistý zisk firmě klesl na 4,3 miliardy korun z 6,1 miliardy korun v roce 2001.

ČTK

Článek ze dne 18. března 2003 - úterý