logo itpoint.cz

Telefon Nokia 3200 nabízí mobilním nadšencům možnost vlastní personalizace

Nokia 3200 nabízí integrovaný fotoaparát, velký barevný displej a funkci MMS. Díky tomu přináší nejen zábavu a obrazové služby širšímu publiku, ale zároveň přichází s upravitelnými kryty, které představují inovativní a nový přístup k personalizaci mobilních telefonů. Průsvitné přední a zadní kryty telefonu slouží jako rám pro vlastní návrhy - je možné použít například fotografie pořízené integrovaným fotoaparátem. Nokia 3200 je také třípásmovým telefonem, který je k dispozici ve dvou verzích ...

Nový telefon Nokia 3200 se stal centrem zájmu davů hudebních fanoušků a vyznavačů extrémních sportů, kteří se shromáždili ve španělské Seville na akci "Nokia Totally Board", a také mezi funkem vibrující mládeží včetně místních celebrit a thajských umělců na setkání "Stand Out" v Bangkoku v Thajsku.

Nokia 3200 nabízí integrovaný fotoaparát, velký barevný displej a funkci Multimedia Messaging Service (MMS). Díky tomu přináší nejen zábavu a obrazové služby širšímu publiku, ale zároveň přichází s upravitelnými kryty, které představují inovativní a nový přístup k personalizaci mobilních telefonů. Průsvitné přední a zadní kryty telefonu Nokia 3200 slouží jako rám pro vlastní návrhy - je možné použít například fotografie pořízené integrovaným fotoaparátem. Nokia 3200 je také třípásmovým telefonem, který je k dispozici ve dvou verzích - telefon GSM/GPRS/EDGE 900/1800/1900 je určen především pro evropské a asijské trhy, telefon GSM/GPRS/EDGE 850/1900/1800 pak zejména pro americké zákazníky. Dodávky jsou očekávány během čtvrtého čtvrtletí roku 2003.

"Telefon Nokia 3200 vyjadřuje městkou kulturu, která inspirovala jeho design - zábavný a nekonvenční, s vlastním jedinečným stylem", říká senior viceprezident společnosti Nokia Mobile Phones Kai Öistämö. "Nokia 3200 se zaměřuje na mobilní nadšence určující trendy, kteří kromě posledních trendů v mobilní komunikaci upřednostňují také zábavu a individualitu. Upravitelné kryty doplněné vyzváněcími tóny a tapetami dodávají individuálnímu stylu umělecký nádech."

Telefon Nokia 3200 má integrovaný fotoaparát a aplikaci pro pokročilou úpravu fotografií, která využívá uživatelské rozhraní Nokia Series 40 a díky níž je zachycení, úprava a odeslání MMS dílem okamžiku. S barevným displejem s vysokým rozlišením 128x128 budou všechny obrázky jako živé. Zvláštní balení upravitelných krytů, např. "Snowboard", "Street life" nebo "Urban-chic" nabízejí tematické tapety a vyzváněcí tóny, které celou sadu doplňují.

Tematické návrhy pro telefon Nokia 3200 budou k dispozici na internetové stránce Nokia Shop www.nokia.com/shop.

Telefon Nokia 3200 je vybaven prohlížečem stránek ve formátu XHTML, aby surfování množstvím mobilních služeb bylo pestřejším zážitkem. Kromě textu mohou tyto služby zahrnovat také barevné fotografie a snímky. V telefonu Nokia 3200 je uveden odkaz na nový mobilní server nokia.com, který obsahuje stránky optimalizované pro formát XHTML.

K dalším funkcím patří :

Nokia 3200 je prvním telefonem společnosti Nokia, který nabízí upravitelné kryty. Prodejní balíčky budou obsahovat tři upravitelné kryty s odpovídajícími tapetami a polyfonním vyzváněním a také 10 čistých krytů, které jsou perforovány tak, aby se přizpůsobily jedinečnému tvaru klávesnice telefonu Nokia 3200.

Uživatelé si mohou hledat návrhy na internetu nebo si mohou vytvářet své vlastní na počítači a tisknout je pak na své tiskárně. Své návrhy mohou také podle vlastních představ na čisté upravitelné kryty malovat, nanášet, kreslit nebo tónovat. V maloobchodních prodejnách budou k dostání předem vyřezané pohlednice, které budou zahrnovat perforované upravitelné kryty s objednávkovými kódy pro odpovídající tapety a vyzvánění. Uživatelé si také budou moci pořídit prořezávačku, pomocí níž si budou podle svých představ moci "proděrovat" přední a zadní kryty z obrázků a předloh vytištěných na nelesklém papíře, a vytvářet tak skutečně jedinečné návrhy.

Vývojáři, kteří budou mít zájem o tvorbu softwarových aplikací pro telefon Nokia 3200, si budou moci na internetových stránkách Forum Nokia - celosvětového programu pro vývojáře ( www.Forum.Nokia.com ) - vyhledat technické údaje, získat technickou pomoc a stáhnout různé nástroje.

Nokia

Článek ze dne 15. září 2003 - pondělí