logo itpoint.cz

Telenor dodá systém vysokorychlostní námořní komunikaci pro norské tankery

Satellite Services podepsala se společností AUR (Anders Utkilens Rederi) z Norska smlouvu o dodávce nového systému pro vysokorychlostní námořní komunikaci. V rámci smlouvy vybaví Telenor Satellite Services flotilu 16 tankerů AUR satelitním komunikačním systémem Sealink Maritime VSAT.

Společnost Telenor Satellite Services oznámila, že podepsala smlouvu s firmou AUR z Norska, která je jedním z největších námořních přepravců chemických látek v severní Evropě. V rámci smlouvy vybaví Telenor 16 chemických tankerů firmy AUR námořním satelitním komunikačním zařízením Sealink.

V souladu s podmínkami této víceleté smlouvy bude firma Telenor poskytovat službu Ku-Band pro celou flotilu chemických tankerů AUR, která brázdí převážně evropské vody. Služba Sealink Ku-Band umožní AUR pomocí ještě menší a levnější technologie získat vysokorychlostní datové připojení k internetu, přístup do sítí LAN a WAN a služby v oblasti videokonferencí.

Arne Bergsvik, generální ředitel společnosti AUR, k tomu řekl : "Žádosti z řad členů posádky a požadavky našeho technického oddělení nás přivedly k hledání nového komunikačního řešení. Protože náklady na komunikaci se neustále zvyšují, rozhodli jsme se využít integrovanou satelitní komunikační technologii Sealink VSAT, která nám tyto komunikační služby nabízí 24 hodin denně za pevnou cenu. Díky této technologii jsme nyní schopni integrovat naše tankery na moři do naší firemní sítě."

Pal Jensen, viceprezident společnosti Telenor Satellite Services, k tomu řekl : "Společnost Anders Utkilens Rederi (AUR) má jednu z nejmodernějších námořních flotil v této oblasti. Naše řešení Sealink zajistí nejen dokonalé připojení všech lodí do firemní sítě, ale zároveň, díky své spolehlivosti, přispěje ke stabilizaci komunikačního systému uvnitř celé společnosti AUR. Správu celého komunikačního systému bude zajišťovat společnost Telenor."

Instalace systému a antén byla zahájena v červnu. Podpora komunikačního systému Sealink pro firmu AUR je zajištěna z pozemní základnové stanice firmy Telenor v norském Eik.

Divize Telenor Satellite Services je největším světovým poskytovatelem řešení pro satelitní komunikaci. Satelitní komunikační služby jsou poskytovány jak na zemi, tak v námořní či letecké dopravě. Firma Telenor poskytuje služby v oblasti vysokorychlostní datové a hlasové komunikace a přenosu digitálního obsahu, ale též předplacené telekomunikační služby, služby pro elektronickou poštu a snadný přístup k internetu a řešení pro přímá volání přes terminály Inmarsat. Firma rovněž poskytuje svým partnerům internetový portál The Source(TM), který je zaměřen na správu zákazníků. Telenor Satellite Services vlastní a provozuje síť globálních komunikačních základnových stanic v norském Eik, americkém Southbury (Connecticut) a Santa Paulu (Kalifornie). Firma poskytuje své satelitní služby přes družice Inmarsat, Intelsat a Iridium. Firma je zároveň největším akcionářem společnosti Inmarsat Ventures plc, kde drží 15-ti procentní podíl.

Telenor Satellite Services

Článek ze dne 27. června 2003 - pátek