logo itpoint.cz

Telenor má nového ředitele pro oblasti služeb pevných sítí ve střední Evropě

S platností od 1. května 2003 byl vedením aktivit společnosti Telenor v oblasti služeb pevných sítí ve střední Evropě pověřen nový regionální CEO (Chief Executive Officer) Reinhard Mjaatvedt. Bude tak mít na starosti regionální vedení aktivit společností Telenor Networks a NEXTRA v České a Slovenské republice.

S platností od 1. května 2003 byl vedením aktivit společnosti Telenor v oblasti služeb pevných sítí ve střední Evropě pověřen nový regionální CEO (Chief Executive Officer) Reinhard Mjaatvedt. Bude tak mít na starosti regionální vedení aktivit společností Telenor Networks a NEXTRA v České a Slovenské republice. Jeho jmenování navazuje na předchozí oznámení o přesunu společnosti NEXTRA ve střední Evropě pod Telenor Networks, norskou obchodní divizi Telenoru, zaměřenou na oblast pevných sítí.

Soren Ravn, víceprezident Nextra Central Europe, bude zastávat v rámci Telenor Group jinou pozici. "S prodejem Nextry v Rakousku a v Maďarsku a s přechodem aktivit Nextry v České republice a na Slovensku pod nového strategického vlastníka v rámci skupiny Telenor, norskou divizi Telenor Networks, se regionální restrukturalizace aktivit Nextry uzavře. To znamená, že jsem dokončil projekty, za které jsem byl v tomto regionu odpovědný," říká Soren Ravn.

Společnosti Telenor Networks a NEXTRA budou i nadále působit v České a Slovenské republice odděleně jako samostatné právní subjekty a na trhu budou vystupovat pod svými zavedenými značkami a obchodními jmény. Poskytování služeb a vztahy s obchodními partnery a zákazníky jednotlivých společností tedy nebudou touto organizační změnou nijak ovlivněny, velkoobchodní a maloobchodní prodej zůstanou i nadále striktně odděleny, aby nevznikl konflikt zájmů.

"Telenor chce i nadále stavět na svém silném postavení, které má v České republice i na Slovensku. Vidíme zde velké možnosti dalšího posílení naší pozice na trhu podnikových zákazníků prostřednictvím společnosti Nextra. Budeme pokračovat v hledání nových možností rozvoje v oblasti xDSL i vysokorychlostního bezdrátového připojení, a to jak na velkoobchodním trhu prostřednictvím Telenor Networks, tak na maloobchodním trhu prostřednictvím firmy NEXTRA," říká Reinhard Mjaatvedt.

Reinhard Mjaatvedt nastoupil do společnosti Telenor v roce 1997 na pozici zástupce výkonného ředitele divize Telenor Research & Development a zástupce výkonného ředitele v EDB4Tel, stoprocentní dceřiné společnosti Telenoru zabývající se vývojem informačních technologií. Před nástupem do Telenoru pracoval 25 let ve společnosti Alcatel na různých pozicích od systémového inženýra až po seniorské manažerské pozice. Má rozsáhlé manažerské zkušenosti v různých oblastech - od strategického plánování, přes vedení projektů, vývoje produktů až po řízení infrastruktury.

Telenor

Článek ze dne 29. dubna 2003 - úterý