logo itpoint.cz

TeliaSonera nabízí služby MMS již po celé Skandinávii

Nový centralizovaný systém MMS pro sítě společnosti TeliaSonera v Dánsku, Finsku, Norsku a ve Švédsku umožňuje posílení služeb zasílání multimediálních zpráv využitím jediného systému MMS ve čtyřech skandinávských zemích. Tento centralizovaný systém nahrazuje různá řešení MMS dříve využívaná v jednotlivých zemích.

Společnost Nokia dodává centralizovaný systém MMS pro sítě společnosti TeliaSonera v Dánsku, Finsku, Norsku a ve Švédsku, čímž posiluje svoji službu zasílání multimediálních zpráv využitím jediného systému MMS ve čtyřech skandinávských zemích. Tento centralizovaný systém nahrazuje různá řešení MMS dříve využívaná v jednotlivých zemích.

Společnost TeliaSonera již uvedla do provozu Nokia MMS Center ve Finsku. Využitím tohoto systému MMS i pro své zákazníky v Dánsku, Švédsku a Norsku získá společnost TeliaSonera výhody plynoucí z větší synergie a z úspory nákladů.

"Jsme velmi spokojeni se silnou a spolehlivou službou, kterou nám nabízí řešení MMS společnosti Nokia ve Finsku," říká Harri Koponen, náměstek generálního ředitele společnosti TeliaSonera. "Rovněž nás velmi těší, že tuto nejmodernější službu pro naše zákazníky budeme rozšiřovat na všechny skandinávské trhy. Konsolidace veškerých našich služeb MMS ze čtyř zemí do jediné platformy Nokia MMS Center významně zjednoduší nabídku našich služeb a sníží provozní náklady; zároveň můžeme v celé Skandinávii nabízet jednotnou úroveň služeb MMS."

"Jedná se o skvělý příklad toho, co naše řešení MMS dokáže," říká Olli Oittinen, viceprezident divize IP Mobility Networks, Nokia Networks. "Platformu Nokia MMSC původně nasazenou v jedné síti lze snadno přizpůsobit větší kapacitě a přitom zachovat stejnou kvalitu služeb v řadě sítí v různých zemích. Navíc využití Nokia MMC Center významným způsobem snižuje překážky pro dosažení úplné interoperability s dalšími operátory, kteří nabízejí službu MMS. Považujeme to za jasný a obrovský přínos pro mezinárodního operátora, jakým je společnost TeliaSonera."

Společnost Nokia má v oblasti mobilních komunikací největší zkušenosti s MMS a k dnešnímu datu se pyšní více než 50 zákazníky a neustále rostoucím počtem spuštěných systémů. Díky tomu se zasílání multimediálních zpráv stalo pro dnešní mobilní zákazníky realitou.

Noikia

Článek ze dne 9. června 2003 - pondělí