logo itpoint.cz

TESmedia soupeří s nabídkou ADSL Internetu

TESmedia opět vylepšuje parametry vysokorychlostního Internetu po kabelu - vyšší rychlosti, nižší ceny, garance vrácení peněz. V porovnání s ADSL Internetem je kabelový Internet o třetinu levnější, technologicky vyspělejší a plně funkční ...

Telekomunikační společnost TESmedia vylepšuje od 1. dubna 2003 parametry vysokorychlostního Internetu po kabelu. U všech tarifů TESnet, vysokorychlostního internetu pro domácnosti, je navýšena odchozí rychlost připojení ze 64 kbps na 100 kbps. Například měsíční poplatek za připojení rychlostí 200/100 kbps (příchozí/odchozí směr) stojí 999 Kč, připojení rychlostí 350/100 kbps přijde na 1.299 Kč. Současně se zvyšuje i prostor pro bezplatné umístění klientských webových prezentací na 30 MB, zvyšuje se i počet e-mailových schránek na dvě a každý klient může využívat dvě pevné neveřejné IP adresy. Ke všem těmto vylepšením dochází při zachování současných cen služby TESnet.

Nejvíce se změny dotkly tarifů TESprofinet, určených zejména pro firmy a náročné uživatele v domácnostech, kde se snížily ceny a výrazně zvýšily rychlosti připojení až o více než 200 kbps. V současnosti nejrychlejší komerční tarif TESprofinet 1000/350 kbps stojí měsíčně 9.900 Kč. U všech tarifů služby TESprofinet byl zvýšen bezplatný počet e-mailových schránek na šest, navýšen byl také prostor pro vlastní webové prezentace a e-maily.

Detailní ceník naleznete na http://www.tesmedia.cz/flash/prip-cenik.php.

TESmedia navíc garantuje vrácení peněz pokud není zákazník se službou spokojen. Rozhodne-li se zákazník během 30 dnů, že služba nesplňuje jeho očekávání, tak mu jsou vráceny peníze za instalaci a není mu účtovaná doba po kterou byl připojen. Obchodní a marketingový ředitel TESmedia, Dušan Jelínek, k tomu uvádí: "Garance vrácení peněz umožňuje co největšímu počtu zákazníků plně vyzkoušet kabelový vysokorychlostní Internet. Jde o vyjádření naší důvěry ve služby, které poskytujeme."

Domácí vysokorychlostní připojení k internetu od TESmedia je o třetinu nižší než u ADSL, kde základní rychlost 192/64 kbps stojí přes 1.500 Kč měsíčně. Připojení k internetu je navíc možné kombinovat s dodávkou programové nabídky kabelové televize, na které se tak uspoří 200 Kč měsíčně. Tisícikorunová částka je také maximální cena, kterou je 90% domácností ochotno za nepřetržité vysokorychlostní připojení platit. Vyplývá to z březnového průzkumu trhu agentury Network Media Service.

Marcel Procházka, ředitel telekomunikačních služeb TESmedia dále uvádí: "Kabelový internet má obrovský potenciál díky technologii DOCSIS*, která je na míru ušitá infrastruktuře kabelových sítí, které slouží i pro přenos kabelové televize a vždy nám umožní nabídnout vyšší rychlost a lepší kvalitu služeb. DOCSIS dosahuje maximální rychlosti dostupné pro jednoho klienta až 38Mbps/10Mbps, kdežto technologie ADSL je limitována maximálně na 7Mbps/0.640 Mbps."

*(Data Over Cable Service Interface Specification)

Po ADSL se nedají hrát síťové hry a rychlost značně kolísá

Overbooking v sítích TESmedia je 1:1, to znamená, že klient má přístup k internetu rychlostí, garantovanou v rámci sítě TESmedia. Oproti tomu ADSL dosahuje hodnoty 1:50 u domácích služeb a u firemních to činí 1:20. Overbooking je parametr, který určuje poměr celkové prodané internetové konektivity klientům k maximální rychlosti nadřazeného datového okruhu směrem do internetu. Při overbookingu 1:50 i 1:20 může docházet k výraznému snížení rychlostí, hlavně během špiček, které pak nedosahují deklarovaných hodnot. Hlavní nevýhody overbookingu jsou negarantovaná rychlost, která se může projevovat výrazným snižováním rychlosti v závislosti na aktivitách dalších uživatelů služby ADSL. Dalším negativem může být výrazné kolísání času odezev přenášených paketů, což je nepoužitelné pro hraní síťových her, telefonování po internetu a další on-line aplikace s citlivostí na zpoždění paketů.

TESmedia

Článek ze dne 1. dubna 2003 - úterý