logo itpoint.cz

Tiscali podává rozpor na ČTÚ

Společnost Tiscali rozšiřuje řadu tří alternativních operátorů, kteří již podali rozpor na ČTU ohledně "propojení" u technologie ADSL. Nyní má tedy ČTÚ na stole již 4 stížnosti týkající se stejného problému - "neochoty Českého Telecomu dohodnout se s alternativními operátory na propojení sítí". Na jejich vyřešení má pouze zákonem předepsanou dobu.

Společnost Tiscali rozšiřuje řadu tří alternativních operátorů, kteří již podali rozpor na ČTU ohledně "propojení" u technologie ADSL.

Podle sdělení Tiscali, požádala společnost Český Telecom o propojení ADSL již 19. února, takže 19. května vypršela 90-ti denní lhůta k vyjednání propojení. V současné době je na ČTÚ podán návrh na zahájení správního řízení o propojení sítí TISCALI a Českého Telecomu pro přístup k internetu prostřednictvím technologie ADSL.

Tiscali tak má na rozdíl od Contactelu vyjednávání s Českým Telecomem už téměř měsíc za sebou (Contactel podal žádost o propojení až 10.3. 2003) a podobně jako u ostatních alternativních operátorů (AO) nedošlo k žádné dohodě. Teď je tedy opět na tahu ČTÚ, který má v současné době na stole 4 stížnosti týkající se stejného problému - "neochoty ČTc dohodnout se s AO na propojení sítí" a na jejich vyřešení má také pouze zákonem předepsanou dobu.

A jaký bude mít propojení význam pro koncového zákazníka ? Snad nejvýstižněji výhody propojení popsal Michal Čupa (generální ředitel Contactelu) :

"Uzavření propojovací smlouvy na ADSL nám umožní diferencovat naši nabídku od služeb konkurence a připravit pro zákazníky řešení šité na míru. Čeští zákazníci tak přestanou být vazaly Českého Telecomu a budou si moci vybrat z širokého spektra nejrůznějších nabídek."

Nezbývá nám tedy, než držet společnosti Tiscali a ostatním zmiňovaným alternativním operátorům palce a věrit, že léto přinese spoustu už jenom pozitivních překvapení.

Internet pro všechny

Článek ze dne 10. června 2003 - úterý