logo itpoint.cz

Tiscali pokračuje v boji za právo zákazníků na vytáčené připojení k internetu za paušál

Tiscali žádá ČTÚ o rozhodnutí v jeho sporu s Českým Telecomem, ohledně dodatku k propojovací smlouvě, který zavádí originační model účtování fixních poplatků za propojení. Tento dodatek by Tiscali (a ostatním alternativním operátorům) umožnil nabízet svým koncovým uživatelům paušální poplatky, časové kredity a další výhodné cenové balíčky za vytáčené připojení k Internetu zcela nezávisle na Českém Telecomu.

Společnost Tiscali v úterý oznámila, že Českému telekomunikačnímu úřadu předložila žádost, aby jako národní regulační orgán zasáhl a rozhodl tak spor této společnosti s monopolním telekomunikačním operátorem, Českým Telecomem, týkající se dodatku k jejich Smlouvě o propojení, který zavádí originační model účtování fixních poplatků za propojení.

Tento dodatek by Tiscali (a ostatním alternativním operátorům) umožnil nabízet svým koncovým uživatelům paušální poplatky, časové kredity a další výhodné cenové balíčky za vytáčené připojení k Internetu zcela nezávisle na Českém Telecomu.

Společnost Tiscali předložila Českému Telecomu svůj návrh 31. července tohoto roku, ale následné tříměsíční období jednání - minimální zákonem stanovená lhůta pro to, aby ČTÚ mohl zasáhnout - skončila bez výsledku, protože podle Tiscali se Český Telecom opakovaně pokouší přijetí tohoto modelu bránit.

S ohledem na žádost Tiscali o zásah v tomto sporu, předloženou ČTÚ, Naveed Gill, generální ředitel Tiscali, uvedl: "Pevně věříme, že regulátor podpoří rozhodnutí přijatá Řídícím výborem fóra pro vytáčený Internet (Dial-Up Forum Steering Committee), na kterém se ČTÚ podílel, a potvrdí implementaci nových originačních modelů vytáčeného připojení k Internetu, které byly v rámci tohoto fóra vytvořeny a akceptovány."

Ve spojení s oddělením účtování poplatku za používání HTS jsou výše popsané principy dalším krokem k oživení trhu vytáčeného připojení k Internetu a efektivním podnětem pro řádnou hospodářskou soutěž vedoucí k výhodnějším podmínkám a cenám poskytovaným koncovým uživatelům.

Tiscali

Článek ze dne 5. listopadu 2003 - středa