Tiscali pokračuje v boji za právo zákazníků na vytáčené připojení k internetu za paušál

Tiscali žádá ČTÚ o rozhodnutí v jeho sporu s Českým Telecomem, ohledně dodatku k propojovací smlouvě, který zavádí originační model účtování fixních poplatků za propojení. Tento dodatek by Tiscali (a ostatním alternativním operátorům) umožnil nabízet svým koncovým uživatelům paušální poplatky, časové kredity a další výhodné cenové balíčky za vytáčené připojení k Internetu zcela nezávisle na Českém Telecomu.

Společnost Tiscali v úterý oznámila, že Českému telekomunikačnímu úřadu předložila žádost, aby jako národní regulační orgán zasáhl a rozhodl tak spor této společnosti s monopolním telekomunikačním operátorem, Českým Telecomem, týkající se dodatku k jejich Smlouvě o propojení, který zavádí originační model účtování fixních poplatků za propojení.

Tento dodatek by Tiscali (a ostatním alternativním operátorům) umožnil nabízet svým koncovým uživatelům paušální poplatky, časové kredity a další výhodné cenové balíčky za vytáčené připojení k Internetu zcela nezávisle na Českém Telecomu.

Společnost Tiscali předložila Českému Telecomu svůj návrh 31. července tohoto roku, ale následné tříměsíční období jednání - minimální zákonem stanovená lhůta pro to, aby ČTÚ mohl zasáhnout - skončila bez výsledku, protože podle Tiscali se Český Telecom opakovaně pokouší přijetí tohoto modelu bránit.

S ohledem na žádost Tiscali o zásah v tomto sporu, předloženou ČTÚ, Naveed Gill, generální ředitel Tiscali, uvedl: "Pevně věříme, že regulátor podpoří rozhodnutí přijatá Řídícím výborem fóra pro vytáčený Internet (Dial-Up Forum Steering Committee), na kterém se ČTÚ podílel, a potvrdí implementaci nových originačních modelů vytáčeného připojení k Internetu, které byly v rámci tohoto fóra vytvořeny a akceptovány."

Ve spojení s oddělením účtování poplatku za používání HTS jsou výše popsané principy dalším krokem k oživení trhu vytáčeného připojení k Internetu a efektivním podnětem pro řádnou hospodářskou soutěž vedoucí k výhodnějším podmínkám a cenám poskytovaným koncovým uživatelům.

Tiscali

Článek ze dne 5. listopadu 2003 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...