logo itpoint.cz

Tiscali výrazně zvyšuje kapacitu své sítě pro vytáčené připojení k internetu

V celé ČR byly v přístupových bodech (POP) společnosti nainstalovány nové přístupové linky a modemy. Vedle hlavního města byla kapacita POPů (Points of Presence) společnosti Tiscali zvýšena v následujících oblastech : Beroun, Kladno, Nymburk, Mladá Boleslav, Mělník, Pardubice, Semily, Plzeň, Domažlice, Cheb, Tachov, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice, Jablonec nad Nisou, Ústí nad Labem, Louny, Jeseník, Frýdek Místek, Olomouc, Náchod, Blansko, Prostějov a Havlíčkův Brod.

Tiscali, vedoucí česká internetová společnost, zvýšila kapacitu své sítě určené pro přístup k Internetu prostřednictvím vytáčeného připojení na území České republiky o 15% a v samotné Praze o 25%.

Po celé zemi byly v přístupových bodech (POP) společnosti nainstalovány nové přístupové linky a modemy. Vedle hlavního města byla kapacita POPů (Points of Presence) společnosti Tiscali zvýšena v následujících oblastech: Beroun, Kladno, Nymburk, Mladá Boleslav, Mělník, Pardubice, Semily, Plzeň, Domažlice, Cheb, Tachov, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice, Jablonec nad Nisou, Ústí nad Labem, Louny, Jeseník, Frýdek Místek, Olomouc, Náchod, Blansko, Prostějov a Havlíčkův Brod.

Zmiňovaná modernizace přináší uživatelům Internetu společnosti Tiscali v daných regionech tyto výhody: vyšší dostupnost, spolehlivost a rychlost vytáčeného připojení, a to především ve večerních hodinách a o víkendech, kdy je poptávka po přístupu k Internetu nejvyšší.

Tiscali má více než 850,000 uživatelů registrovaných v současnosti pro využívání služby vytáčeného připojení k Internetu (Tiscali 10.0) a je nejvyužívanějším poskytovatelem přístupu k Internetu pro uživatele z řad domácností v ČR. Podle Naveeda Gilla, generálního ředitele Tiscali Česká Republika, proto společnost Tiscali i nadále vnímá potřeby zákazníků vytáčeného připojení jako prioritní pro své investice do infrastruktury zajišťující konektivitu.

"Samozřejmě, že v dnešních dnech je ve zprávách nejvíce pozornosti věnováno širokopásmovému připojení k Internetu ve formě ADSL, ale faktem zůstává, že vytáčené připojení velice pravděpodobně zůstane pro české uživatele v dohledné době nejpopulárnějším a nejlevnějším způsobem připojení k Internetu", řekl Gill. "Zatímco ostatní firmy nyní soustřeďují svou pozornost výhradně na uživatele z velkých měst republiky intenzivně využívající Internet, společnost Tiscali se i nadále soustřeďuje na to poskytovat vysokou kvalitu připojení všem uživatelům Internetu po celé České republice."

Tiscali

Článek ze dne 18. června 2003 - středa